VS

Alpine A110 vs BMW 5 Series Touring porównanie

Porównaj moc (345 KM vs 727 KM), bagażnik i cenę (283 100 zł vs 269 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Alpine A110 czy BMW 5 Series Touring.

Alpine A110 vs BMW 5 Series Touring: najważniejsze różnice

Alpine A110

  • znacznie lżejszy
szczegóły

BMW 5 Series Touring

  • ledwo tańszy
  • zdecydowanie większa moc
  • istotnie bardziej oszczędny
  • prawie niezauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

A110

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

BMW 5 Series Touring jest ledwo tańszy – jego cena zaczyna się od 269 300 zł , podczas gdy Alpine A110 kosztuje 283 100 zł . Różnica wynosi około 13 837 zł.

W spalaniu również widać różnice: BMW 5 Series Touring zużywa 2,3 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Alpine A110, który spala 6,7 L/100km. To około 4,4 L/100km różnicy.

5 Series Touring

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika BMW 5 Series Touring ma zdecydowanie więcej mocy727 KM zamiast 345 KM. To różnica około 382 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW 5 Series Touring jest prawie niezauważalnie szybszy – 3,6 s wobec 3,8 s. Różnica wynosi około 0,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW 5 Series Touring ciągnie istotnie mocniej – 1 000 Nm wobec 420 Nm. Różnica to około 580 Nm.

A110

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: BMW 5 Series Touring oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Alpine A110 jest znacznie lżejszy – 1 150 kg wobec 1 850 kg. Różnica to około 700 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW 5 Series Touring oferuje znacznie więcej miejsca – 570 L wobec 96 L. To różnica około 474 L litrów.

Pod względem ładowności BMW 5 Series Touring wypada znacznie lepiej – 620 kg wobec 210 kg. Różnica to około 410 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW 5 Series Touring wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 269 300 zł
5 Series Touring

BMW 5 Series Touring

  • Typ silnika : Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 197 - 727 KM
  • Zużycie L/100km : 2,3 - 6,1 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 65 - 98 km
Alpine A110
BMW 5 Series Touring

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Alpine A110

Alpine A110 to rasowe sportowe coupe, które zamiast chwalić się cyferkami stawia na lekkość i bezpośredni kontakt z drogą. Za kółkiem oferuje zwinność i radość z jazdy — samochód dla tych, którzy wolą precyzję i uśmiech na twarzy zamiast surowej siły.

szczegóły

BMW 5 Series Touring

BMW serii 5 Touring to eleganckie kombi, które sprytnie łączy luksus limuzyny z codzienną praktycznością — wnętrze robi dobre wrażenie, a prowadzenie potrafi uprzyjemnić nawet długą trasę. Jeśli szukasz auta, które zabierze rodzinę i bagaż bez mruków, a przy tym nie krzyczy o uwagę, to warto je wziąć pod uwagę.

szczegóły
Alpine A110
BMW 5 Series Touring

Koszty i Zużycie

Cena
283 100 - 1 449 600 zł
Cena
269 300 - 646 600 zł
Zużycie L/100km
6,7 - 6,9 L/100km
Zużycie L/100km
2,3 - 6,1 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
65 - 98 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
152 - 157 g/km
CO2
53 - 157 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Coupé
Typ nadwozia
Kombi
Miejsca siedzące
2
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 150 - 1 194 kg
Masa własna
1 850 - 2 550 kg
Pojemność bagażnika
96 L
Pojemność bagażnika
500 - 570 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 798 mm
Szerokość
1 900 - 1 970 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
166 - 210 kg
Ładowność
500 - 620 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
252 - 345 KM
Moc KM
197 - 727 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 4,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,6 - 7,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
320 - 420 Nm
Moment obrotowy
330 - 1 000 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4 - 8
Moc kW
185 - 254 kW
Moc kW
145 - 535 kW
Pojemność silnika
1 798 cm3
Pojemność silnika
1 995 - 4 395 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2 024 - 2 026
Klasa efektywności CO2
F, E
Klasa efektywności CO2
E, F, B, C
Marka
Alpine
Marka
BMW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.