VS

Alpine A290 vs VW Golf porównanie

Porównaj moc (218 KM vs 325 KM), bagażnik i cenę (170 000 zł vs 144 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Alpine A290 czy VW Golf.

Alpine A290 vs VW Golf: najważniejsze różnice

Alpine A290

4,6 (3 Opinie)
oceń
  • znacznie większy zasięg elektryczny
szczegóły

VW Golf

4,6 (1 Opinie)
oceń
  • trochę tańszy
  • zauważalnie większa moc
  • odczuwalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • nieco lżejszy
  • lekko większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

A290

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

VW Golf jest trochę tańszy – jego cena zaczyna się od 144 900 zł , podczas gdy Alpine A290 kosztuje 170 000 zł . Różnica wynosi około 25 061 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Alpine A290 wypada znacznie lepiej: osiąga do 380 km, czyli około 237 km więcej niż VW Golf.

Golf

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika VW Golf ma zauważalnie więcej mocy325 KM zamiast 218 KM. To różnica około 107 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h VW Golf jest odczuwalnie szybszy – 5,3 s wobec 6,4 s. Różnica wynosi około 1,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW Golf ciągnie zauważalnie mocniej – 420 Nm wobec 300 Nm. Różnica to około 120 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej VW Golf jest nieco lżejszy – 1 307 kg wobec 1 554 kg. Różnica to około 247 kg.

Pod względem pojemności bagażnika VW Golf oferuje lekko więcej miejsca – 381 L wobec 326 L. To różnica około 55 L litrów.

Pod względem ładowności VW Golf wypada widocznie lepiej – 508 kg wobec 396 kg. Różnica to około 112 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW Golf jest nieco z przodu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 144 900 zł
Golf

VW Golf

  • Typ silnika : Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 116 - 325 KM
  • Zużycie L/100km : 1,1 - 7,6 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 131 - 143 km
Alpine A290
VW Golf

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Alpine A290

Alpine A290 to samochód dla kierowców, którzy chcą czystej radości z jazdy — lekki, zwrotny i zaprojektowany tak, by każda zakrętowa droga wywoływała uśmiech na twarzy. Wyrazisty styl i bezkompromisowe nastawienie na prowadzenie czynią go rasowym, a jednocześnie rozsądnym wyborem dla tych, którzy chcą sportowego charakteru bez zbędnego blichtru.

szczegóły

VW Golf

Golf to niezawodny kompan miasta i trasy — rozsądny, elegancki i na tyle uniwersalny, że zaspokoi większość oczekiwań bez zbędnego szumu. W środku czuć solidność i przemyślane detale, a prowadzenie sprawia tyle frajdy, że z przyjemnością pokonywać się będzie kolejny zakręt.

szczegóły
Alpine A290
VW Golf

Koszty i Zużycie

Cena
170 000 - 203 000 zł
Cena
144 900 - 239 600 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
1,1 - 7,6 L/100km
Zużycie kWh/100km
15,8 - 16,5 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
364 - 380 km
Zasięg elektryczny
131 - 143 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
25 - 173 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 554 kg
Masa własna
1 307 - 1 662 kg
Pojemność bagażnika
326 L
Pojemność bagażnika
273 - 381 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 820 mm
Szerokość
1 789 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
396 kg
Ładowność
438 - 508 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
177 - 218 KM
Moc KM
116 - 325 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,4 - 7,4 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,3 - 10,2 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
285 - 300 Nm
Moment obrotowy
220 - 420 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
130 - 160 kW
Moc kW
85 - 239 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 498 - 1 984 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
D, C, F, B
Marka
Alpine
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.