VS

Audi A3 Limousine vs Maserati GT2 Stradale porównanie

Porównaj moc (400 KM vs 641 KM), bagażnik i cenę (141 900 zł vs 1 361 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Audi A3 Limousine czy Maserati GT2 Stradale.

Audi A3 Limousine vs Maserati GT2 Stradale: najważniejsze różnice

Audi A3 Limousine

  • istotnie tańszy
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • niewiele lżejszy
  • istotnie większy bagażnik
szczegóły

Maserati GT2 Stradale

  • zauważalnie większa moc
  • odczuwalnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

A3 Limousine

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Audi A3 Limousine jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 141 900 zł , podczas gdy Maserati GT2 Stradale kosztuje 1 361 800 zł . Różnica wynosi około 1 219 896 zł.

W spalaniu również widać różnice: Audi A3 Limousine zużywa 4,4 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Maserati GT2 Stradale, który spala 11,6 L/100km. To około 7,2 L/100km różnicy.

GT2 Stradale

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Maserati GT2 Stradale ma zauważalnie więcej mocy641 KM zamiast 400 KM. To różnica około 241 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Maserati GT2 Stradale jest odczuwalnie szybszy – 2,8 s wobec 3,8 s. Różnica wynosi około 1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maserati GT2 Stradale ciągnie odczuwalnie mocniej – 720 Nm wobec 500 Nm. Różnica to około 220 Nm.

A3 Limousine

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Audi A3 Limousine oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Audi A3 Limousine jest niewiele lżejszy – 1 345 kg wobec 1 475 kg. Różnica to około 130 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Audi A3 Limousine oferuje istotnie więcej miejsca – 425 L wobec 100 L. To różnica około 325 L litrów.

Pod względem ładowności Audi A3 Limousine wypada zauważalnie lepiej – 520 kg wobec 315 kg. Różnica to około 205 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Audi A3 Limousine wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 141 900 zł
A3 Limousine

Audi A3 Limousine

  • Typ silnika Benzyna, Benzyna MHEV, Diesel
  • Skrzynia biegów Manualna, Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM 116 - 400 KM
  • Zużycie L/100km 4,4 - 9,2 L/100km
Audi A3 Limousine
Maserati GT2 Stradale

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Audi A3 Limousine

Audi A3 Limousine to elegancka i dyskretna propozycja w kompaktowym segmencie — wygląda na więcej, niż pokazuje metka, i robi to bez krzykliwej pychy. Wnętrze przekonuje jakością materiałów i praktycznym rozplanowaniem, a codzienne życie ułatwiają przemyślane rozwiązania i pakowny bagażnik.

szczegóły

Maserati GT2 Stradale

Maserati GT2 Stradale to ucywilniony gladiator z toru: bezczelnie bezpośredni w reakcjach, głośny w emocjach i piekielnie angażujący przy każdym muśnięciu gazu. Dla kierowcy, który chce wyścigowego temperamentu na co dzień, ten Włoch łączy bezkompromisową precyzję z nutą luksusu i wystrojem jakby właśnie uciekł z pit lane prosto do twojego garażu.

szczegóły
Audi A3 Limousine
Maserati GT2 Stradale

Koszty i Zużycie

Cena
141 900 - 483 200 zł
Cena
1 361 800 zł
Zużycie L/100km
4,4 - 9,2 L/100km
Zużycie L/100km
11,6 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
115 - 208 g/km
CO2
265 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 345 - 1 640 kg
Masa własna
1 475 kg
Pojemność bagażnika
321 - 425 L
Pojemność bagażnika
100 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 816 - 1 851 mm
Szerokość
1 965 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
415 - 520 kg
Ładowność
315 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Benzyna MHEV, Diesel
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
116 - 400 KM
Moc KM
641 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 10,1 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
220 - 500 Nm
Moment obrotowy
720 Nm
Liczba cylindrów
4 - 5
Liczba cylindrów
6
Moc kW
85 - 294 kW
Moc kW
471 kW
Pojemność silnika
1 498 - 2 480 cm3
Pojemność silnika
3 000 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
D, C, E, G
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Audi
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.