VS

Audi A4 Avant vs BMW 3 Series Saloon porównanie

Porównaj moc (470 KM vs 530 KM), bagażnik i cenę (190 900 zł vs 204 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Audi A4 Avant czy BMW 3 Series Saloon.

Audi A4 Avant vs BMW 3 Series Saloon: najważniejsze różnice

Audi A4 Avant

5 (1 Opinie)
oceń
  • prawie niezauważalnie tańszy
  • ledwo większy bagażnik
szczegóły

BMW 3 Series Saloon

  • lekko większa moc
  • znacznie bardziej oszczędny
  • ledwo szybszy od 0 do 100 km/h
  • niewiele lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

A4 Avant

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Audi A4 Avant jest prawie niezauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 190 900 zł , podczas gdy BMW 3 Series Saloon kosztuje 204 700 zł . Różnica wynosi około 13 838 zł.

W spalaniu również widać różnice: BMW 3 Series Saloon zużywa 2,4 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż Audi A4 Avant, który spala 4,8 L/100km. To około 2,4 L/100km różnicy.

3 Series Saloon

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika BMW 3 Series Saloon ma lekko więcej mocy530 KM zamiast 470 KM. To różnica około 60 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW 3 Series Saloon jest ledwo szybszy – 3,5 s wobec 3,7 s. Różnica wynosi około 0,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW 3 Series Saloon ciągnie lekko mocniej – 700 Nm wobec 600 Nm. Różnica to około 100 Nm.

A4 Avant

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej BMW 3 Series Saloon jest niewiele lżejszy – 1 575 kg wobec 1 595 kg. Różnica to około 20 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Audi A4 Avant oferuje ledwo więcej miejsca – 495 L wobec 480 L. To różnica około 15 L litrów.

Pod względem ładowności Audi A4 Avant wypada w niewielkim stopniu lepiej – 565 kg wobec 495 kg. Różnica to około 70 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW 3 Series Saloon przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 204 700 zł
3 Series Saloon

BMW 3 Series Saloon

  • Typ silnika : Mild Hybrid Diesel, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 150 - 530 KM
  • Zużycie L/100km : 2,4 - 10,1 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 96 - 101 km
Audi A4 Avant
BMW 3 Series Saloon

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Audi A4 Avant

Audi A4 Avant to kombi, które łączy elegancję limuzyny z praktycznością codziennego towarzysza, oferując przemyślane wnętrze i prowadzenie, które nie nudzi za kierownicą. Dla kupujących szukających komfortu, jakości i uniwersalności bez krzykliwych kompromisów to rozsądny wybór — i przy okazji wygląda świetnie, kiedy trzeba przewieźć weekendowy bagaż i zrobić wrażenie na sąsiadach.

szczegóły

BMW 3 Series Saloon

BMW serii 3 to sedan, który wciąż potrafi łączyć sportowy charakter z codzienną elegancją — prowadzi się żywo, precyzyjnie i naprawdę zachęca do kolejnych kilometrów. Wnętrze trzyma wysoki poziom wykonania, a praktyczne rozwiązania nie psują przyjemności z jazdy; to auto dla kierowcy, który woli uśmiech na twarzy po powrocie do domu zamiast kolejnej kawy.

szczegóły
Audi A4 Avant
BMW 3 Series Saloon

Koszty i Zużycie

Cena
190 900 - 627 800 zł
Cena
204 700 - 466 500 zł
Zużycie L/100km
4,8 - 9,7 L/100km
Zużycie L/100km
2,4 - 10,1 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
96 - 101 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
126 - 220 g/km
CO2
54 - 227 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
40 - 58 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi
Typ nadwozia
Sedan
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 595 - 1 820 kg
Masa własna
1 575 - 1 960 kg
Pojemność bagażnika
495 L
Pojemność bagażnika
375 - 480 L
Długość
4 750 - 4 782 mm
Długość
-
Szerokość
1 842 - 1 866 mm
Szerokość
1 827 - 1 903 mm
Wysokość
1 428 - 1 493 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 495 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
510 - 565 kg
Ładowność
405 - 495 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Benzyna
Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów, Manualna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
136 - 470 KM
Moc KM
150 - 530 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,7 - 9,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,5 - 8,6 s
Maksymalna prędkość
210 - 300 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
270 - 600 Nm
Moment obrotowy
250 - 700 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
4 - 6
Moc kW
100 - 346 kW
Moc kW
110 - 390 kW
Pojemność silnika
1 968 - 2 894 cm3
Pojemność silnika
1 995 - 2 998 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 023 - 2 024
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
E, F, D, G
Klasa efektywności CO2
D, E, F, G, B
Marka
Audi
Marka
BMW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.