VS

Audi A4 Limousine vs Lamborghini Urus porównanie

Porównaj moc (265 KM vs 800 KM), bagażnik i cenę (183 600 zł vs 1 022 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Audi A4 Limousine czy Lamborghini Urus.

Audi A4 Limousine vs Lamborghini Urus: najważniejsze różnice

Audi A4 Limousine

  • wyraźnie bardziej tańszy
  • zauważalnie lżejszy
szczegóły

Lamborghini Urus

  • znacznie większa moc
  • znacznie bardziej oszczędny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • wyraźnie większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

A4 Limousine

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Audi A4 Limousine jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 183 600 zł , podczas gdy Lamborghini Urus kosztuje 1 022 200 zł . Różnica wynosi około 838 552 zł.

W spalaniu również widać różnice: Lamborghini Urus zużywa 2,1 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż Audi A4 Limousine, który spala 4,6 L/100km. To około 2,5 L/100km różnicy.

Urus

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Lamborghini Urus ma znacznie więcej mocy800 KM zamiast 265 KM. To różnica około 535 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Lamborghini Urus jest istotnie szybszy – 3,3 s wobec 5,5 s. Różnica wynosi około 2,2 s sekundy.

Pod względem prędkości maksymalnej Lamborghini Urus jest nieco szybszy – osiąga 312 km/h, podczas gdy Audi A4 Limousine kończy na 250 km/h. Różnica to około 62 km/h.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Lamborghini Urus ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 950 Nm wobec 400 Nm. Różnica to około 550 Nm.

A4 Limousine

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Audi A4 Limousine jest zauważalnie lżejszy – 1 545 kg wobec 2 150 kg. Różnica to około 605 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Lamborghini Urus oferuje wyraźnie więcej miejsca – 616 L wobec 460 L. To różnica około 156 L litrów.

Pod względem ładowności Audi A4 Limousine wypada wyraźnie lepiej – 540 kg wobec 350 kg. Różnica to około 190 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Lamborghini Urus dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 1 022 200 zł
Urus

Lamborghini Urus

  • Typ silnika : Benzyna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 666 - 800 KM
  • Zużycie L/100km : 2,1 - 14,1 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 60 km
Audi A4 Limousine
Lamborghini Urus

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Audi A4 Limousine

Audi A4 to połączenie dyskretnej elegancji i biznesowego komfortu — wnętrze sprawia wrażenie dopieszczonego biura na kółkach, a jazda jest spokojna i pewna, bez zbędnego ekscentryzmu. To auto dla tych, którzy wolą klasę i praktyczność zamiast krzykliwych rozwiązań, z wnętrzem, które łatwo przekona do siebie na dłuższych trasach.

szczegóły

Lamborghini Urus

Lamborghini Urus to SUV, który zachowuje agresywny charakter włoskiego superauta, a jednocześnie pozwala na codzienne dojazdy bez kompromisów w komforcie. Na drodze robi wrażenie jak sportowy celebryta — głośny, szybki w reakcji i gotowy na rodzinne zakupy z nutą teatralnego ryku pod maską.

szczegóły
Audi A4 Limousine
Lamborghini Urus

Koszty i Zużycie

Cena
183 600 - 239 000 zł
Cena
1 022 200 - 1 317 900 zł
Zużycie L/100km
4,6 - 7,4 L/100km
Zużycie L/100km
2,1 - 14,1 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
60 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
121 - 167 g/km
CO2
51 - 320 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
40 - 58 L
Pojemność zbiornika paliwa
85 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
4
Drzwi
5
Masa własna
1 545 - 1 665 kg
Masa własna
2 150 - 2 405 kg
Pojemność bagażnika
460 L
Pojemność bagażnika
454 - 616 L
Długość
4 762 mm
Długość
5 112 - 5 137 mm
Szerokość
1 847 mm
Szerokość
2 018 - 2 026 mm
Wysokość
1 428 mm
Wysokość
1 618 - 1 638 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 596 L
Ładowność
490 - 540 kg
Ładowność
100 - 350 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Benzyna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
136 - 265 KM
Moc KM
666 - 800 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,5 - 9,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,3 - 3,5 s
Maksymalna prędkość
210 - 250 km/h
Maksymalna prędkość
305 - 312 km/h
Moment obrotowy
270 - 400 Nm
Moment obrotowy
850 - 950 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
8
Moc kW
100 - 195 kW
Moc kW
490 - 588 kW
Pojemność silnika
1 968 - 1 984 cm3
Pojemność silnika
3 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2 022 - 2 024
Klasa efektywności CO2
D, E, F
Klasa efektywności CO2
G, B
Marka
Audi
Marka
Lamborghini
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.