VS

BMW 5 Series Saloon vs VW Passat porównanie

Porównaj moc (727 KM vs 272 KM), bagażnik i cenę (260 500 zł vs 186 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW 5 Series Saloon czy VW Passat.

BMW 5 Series Saloon vs VW Passat: najważniejsze różnice

BMW 5 Series Saloon

  • istotnie większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

VW Passat

5 (3 Opinie)
oceń
  • zauważalnie tańszy
  • znacznie bardziej oszczędny
  • widocznie większy zasięg elektryczny
  • lekko lżejszy
  • widocznie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

5 Series Saloon

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

VW Passat jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 186 900 zł , podczas gdy BMW 5 Series Saloon kosztuje 260 500 zł . Różnica wynosi około 73 624 zł.

W spalaniu również widać różnice: VW Passat zużywa 1,2 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż BMW 5 Series Saloon, który spala 2,1 L/100km. To około 0,9 L/100km różnicy.

Pod względem zasięgu elektrycznego VW Passat wypada widocznie lepiej: osiąga do 135 km, czyli około 30 km więcej niż BMW 5 Series Saloon.

Passat

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika BMW 5 Series Saloon ma istotnie więcej mocy727 KM zamiast 272 KM. To różnica około 455 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW 5 Series Saloon jest znacznie szybszy – 3,5 s wobec 7,1 s. Różnica wynosi około 3,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW 5 Series Saloon ciągnie istotnie mocniej – 1 000 Nm wobec 400 Nm. Różnica to około 600 Nm.

5 Series Saloon

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej VW Passat jest lekko lżejszy – 1 573 kg wobec 1 800 kg. Różnica to około 227 kg.

Pod względem pojemności bagażnika VW Passat oferuje widocznie więcej miejsca – 690 L wobec 520 L. To różnica około 170 L litrów.

Pod względem ładowności BMW 5 Series Saloon wypada minimalnie lepiej – 600 kg wobec 577 kg. Różnica to około 23 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW 5 Series Saloon jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 260 500 zł
5 Series Saloon

BMW 5 Series Saloon

  • Typ silnika : Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 197 - 727 KM
  • Zużycie L/100km : 2,1 - 5,8 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 67 - 105 km
BMW 5 Series Saloon
VW Passat

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW 5 Series Saloon

BMW serii piątej to limuzyna dla tych, którzy oczekują elegancji i odrobiny radości za kierownicą; wnętrze emanuje klasą, a zawieszenie potrafi pogodzić komfort z pewnym pazurem prowadzenia. To auto, które zrobi dobre wrażenie na klientach i jednocześnie nie obrazi kierowcy lubiącego chwilę dynamicznej jazdy — idealny wybór dla kogoś, kto chce codziennej wygody i motoryzacyjnej iskry.

szczegóły

VW Passat

Passat to statek salonowy dla tych, którzy wolą rozsądek pakować na pierwszy bagażnik — przestronny, wygodny i nieudający sportowca. Sprawia wrażenie auta, które robi swoje bez krzykliwych gestów, idealne dla kierowcy ceniącego komfort, solidność i brak niepotrzebnych atrakcji.

szczegóły
BMW 5 Series Saloon
VW Passat

Koszty i Zużycie

Cena
260 500 - 637 800 zł
Cena
186 900 - 299 800 zł
Zużycie L/100km
2,1 - 5,8 L/100km
Zużycie L/100km
1,2 - 5,8 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
67 - 105 km
Zasięg elektryczny
124 - 135 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
48 - 152 g/km
CO2
28 - 153 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
Kombi
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 800 - 2 515 kg
Masa własna
1 573 - 1 858 kg
Pojemność bagażnika
466 - 520 L
Pojemność bagażnika
510 - 690 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 900 - 1 970 mm
Szerokość
1 849 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
425 - 600 kg
Ładowność
501 - 577 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
197 - 727 KM
Moc KM
122 - 272 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,5 - 7,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,1 - 10,7 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
330 - 1 000 Nm
Moment obrotowy
250 - 400 Nm
Liczba cylindrów
4 - 8
Liczba cylindrów
4
Moc kW
145 - 535 kW
Moc kW
90 - 200 kW
Pojemność silnika
1 995 - 4 395 cm3
Pojemność silnika
1 498 - 1 968 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 023 - 2 026
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
D, E, B, C
Klasa efektywności CO2
D, E, B
Marka
BMW
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.