VS

BMW 7 Series vs Bentley Continental Coupe porównanie

Porównaj moc (571 KM vs 549 KM), bagażnik i cenę (526 700 zł vs 988 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW 7 Series czy Bentley Continental Coupe.

BMW 7 Series vs Bentley Continental Coupe: najważniejsze różnice

BMW 7 Series

  • wyraźnie bardziej tańszy
  • prawie niezauważalnie większa moc
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • widocznie większy bagażnik
szczegóły

Bentley Continental Coupe

3,9 (1 Opinie)
oceń
  • niewiele szybszy od 0 do 100 km/h
  • minimalnie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

7 Series

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

BMW 7 Series jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 526 700 zł , podczas gdy Bentley Continental Coupe kosztuje 988 800 zł . Różnica wynosi około 462 129 zł.

W spalaniu również widać różnice: BMW 7 Series zużywa 3,3 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Bentley Continental Coupe, który spala 11,8 L/100km. To około 8,5 L/100km różnicy.

7 Series

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika BMW 7 Series ma prawie niezauważalnie więcej mocy571 KM zamiast 549 KM. To różnica około 22 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Bentley Continental Coupe jest niewiele szybszy – 4 s wobec 4,3 s. Różnica wynosi około 0,3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW 7 Series ciągnie ledwo mocniej – 800 Nm wobec 770 Nm. Różnica to około 30 Nm.

7 Series

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: BMW 7 Series oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Bentley Continental Coupe jest minimalnie lżejszy – 2 165 kg wobec 2 255 kg. Różnica to około 90 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW 7 Series oferuje widocznie więcej miejsca – 540 L wobec 358 L. To różnica około 182 L litrów.

Pod względem ładowności BMW 7 Series wypada zauważalnie lepiej – 665 kg wobec 475 kg. Różnica to około 190 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW 7 Series dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 526 700 zł
7 Series

BMW 7 Series

  • Typ silnika : Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 300 - 571 KM
  • Zużycie L/100km : 3,3 - 6,1 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 80 km
BMW 7 Series
Bentley Continental Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW 7 Series

BMW serii 7 to limuzyna, która w elegancki sposób łączy luksusowe wykończenie z najnowszą technologią, dzięki czemu nawet dłuższe podróże stają się prawdziwą przyjemnością. Wnętrze kusi miękkimi materiałami i inteligentnymi rozwiązaniami, a prowadzenie daje poczucie kontroli — idealne auto dla tych, którzy cenią prestiż, komfort i odrobinę show.

szczegóły

Bentley Continental Coupe

Bentley Continental to rasowy grand tourer w formie eleganckiego coupé — skóra, drewno i kultura jazdy, które mówią więcej niż cyfry na papierze. To auto dla tych, którzy chcą podróżować w luksusie z charakterem, przyciągać spojrzenia i czerpać radość z każdego kilometra.

szczegóły
BMW 7 Series
Bentley Continental Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
526 700 - 659 800 zł
Cena
988 800 zł
Zużycie L/100km
3,3 - 6,1 L/100km
Zużycie L/100km
11,8 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
80 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
74 - 160 g/km
CO2
268 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
90 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4
Drzwi
-
Drzwi
2
Masa własna
2 255 - 2 525 kg
Masa własna
2 165 kg
Pojemność bagażnika
525 - 540 L
Pojemność bagażnika
358 L
Długość
-
Długość
4 850 mm
Szerokość
1 950 mm
Szerokość
1 966 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 405 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
605 - 665 kg
Ładowność
475 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
300 - 571 KM
Moc KM
549 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,3 - 5,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
318 km/h
Moment obrotowy
670 - 800 Nm
Moment obrotowy
770 Nm
Liczba cylindrów
6
Liczba cylindrów
8
Moc kW
220 - 420 kW
Moc kW
404 kW
Pojemność silnika
2 993 - 2 998 cm3
Pojemność silnika
3 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2019
Klasa efektywności CO2
F, B
Klasa efektywności CO2
G
Marka
BMW
Marka
Bentley
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.