VS

BMW i5 Touring vs VW Passat porównanie

Porównaj moc (601 KM vs 272 KM), bagażnik i cenę (320 200 zł vs 186 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW i5 Touring czy VW Passat.

BMW i5 Touring vs VW Passat: najważniejsze różnice

BMW i5 Touring

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie większa moc
  • zdecydowanie większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

VW Passat

5 (3 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • istotnie lżejszy
  • w niewielkim stopniu większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

i5 Touring

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

VW Passat jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 186 900 zł , podczas gdy BMW i5 Touring kosztuje 320 200 zł . Różnica wynosi około 133 367 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego BMW i5 Touring wypada zdecydowanie lepiej: osiąga do 602 km, czyli około 467 km więcej niż VW Passat.

Passat

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika BMW i5 Touring ma zdecydowanie więcej mocy601 KM zamiast 272 KM. To różnica około 329 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW i5 Touring jest wyraźnie bardziej szybszy – 3,9 s wobec 7,1 s. Różnica wynosi około 3,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW i5 Touring ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 820 Nm wobec 400 Nm. Różnica to około 420 Nm.

i5 Touring

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej VW Passat jest istotnie lżejszy – 1 573 kg wobec 2 255 kg. Różnica to około 682 kg.

Pod względem pojemności bagażnika VW Passat oferuje w niewielkim stopniu więcej miejsca – 690 L wobec 570 L. To różnica około 120 L litrów.

Pod względem ładowności VW Passat wypada niewiele lepiej – 577 kg wobec 560 kg. Różnica to około 17 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW i5 Touring wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 320 200 zł
i5 Touring

BMW i5 Touring

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 340 - 601 KM
  • Zużycie kWh/100km : 15,4 - 17,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 522 - 602 km
BMW i5 Touring
VW Passat

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW i5 Touring

BMW i5 Touring to elektryczne kombi, które godzi codzienną praktyczność z rasowym charakterem marki — przestronne, komfortowe i łatwe w prowadzeniu. Jeśli szukasz auta rodzinnego, które nie boi się szybszego tempa życia i robi to z klasą, i5 Touring to propozycja, która potrafi wywołać uśmiech za kierownicą.

szczegóły

VW Passat

Passat to statek salonowy dla tych, którzy wolą rozsądek pakować na pierwszy bagażnik — przestronny, wygodny i nieudający sportowca. Sprawia wrażenie auta, które robi swoje bez krzykliwych gestów, idealne dla kierowcy ceniącego komfort, solidność i brak niepotrzebnych atrakcji.

szczegóły
BMW i5 Touring
VW Passat

Koszty i Zużycie

Cena
320 200 - 449 000 zł
Cena
186 900 - 299 800 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
1,2 - 5,8 L/100km
Zużycie kWh/100km
15,4 - 17,7 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
522 - 602 km
Zasięg elektryczny
124 - 135 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
28 - 153 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi
Typ nadwozia
Kombi
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 255 - 2 425 kg
Masa własna
1 573 - 1 858 kg
Pojemność bagażnika
570 L
Pojemność bagażnika
510 - 690 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 900 mm
Szerokość
1 849 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
535 - 560 kg
Ładowność
501 - 577 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
340 - 601 KM
Moc KM
122 - 272 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,9 - 6,1 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,1 - 10,7 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
430 - 820 Nm
Moment obrotowy
250 - 400 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
250 - 442 kW
Moc kW
90 - 200 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 498 - 1 968 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
D, E, B
Marka
BMW
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.