VS

BMW X2 vs BMW i5 Touring porównanie

Porównaj moc (300 KM vs 601 KM), bagażnik i cenę (213 500 zł vs 320 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW X2 czy BMW i5 Touring.

BMW X2 vs BMW i5 Touring: najważniejsze różnice

BMW X2

4,6 (1 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • wyraźnie lżejszy
szczegóły

BMW i5 Touring

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie większa moc
  • odczuwalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

X2

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

BMW X2 jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 213 500 zł , podczas gdy BMW i5 Touring kosztuje 320 200 zł . Różnica wynosi około 106 747 zł.

i5 Touring

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika BMW i5 Touring ma zdecydowanie więcej mocy601 KM zamiast 300 KM. To różnica około 301 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW i5 Touring jest odczuwalnie szybszy – 3,9 s wobec 5,4 s. Różnica wynosi około 1,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW i5 Touring ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 820 Nm wobec 400 Nm. Różnica to około 420 Nm.

X2

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej BMW X2 jest wyraźnie lżejszy – 1 645 kg wobec 2 255 kg. Różnica to około 610 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW i5 Touring oferuje ledwo więcej miejsca – 570 L wobec 560 L. To różnica około 10 L litrów.

Pod względem ładowności BMW i5 Touring wypada minimalnie lepiej – 560 kg wobec 510 kg. Różnica to około 50 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW i5 Touring dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 320 200 zł
i5 Touring

BMW i5 Touring

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 340 - 601 KM
  • Zużycie kWh/100km : 15,4 - 17,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 522 - 602 km
BMW X2
BMW i5 Touring

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW X2

BMW X2 to zadziorny crossover, który łączy sportową sylwetkę z wyrafinowanym wnętrzem — design robi wrażenie i sprawia, że nawet stanie w korku nie wydaje się nudne. Za kierownicą jest żwawy i pewny siebie, świetny do miejskich manewrów i weekendowych wypadów, choć jeśli priorytetem jest maksymalna praktyczność lub niskie koszty, warto rozważyć alternatywy.

szczegóły

BMW i5 Touring

BMW i5 Touring to elektryczne kombi, które godzi codzienną praktyczność z rasowym charakterem marki — przestronne, komfortowe i łatwe w prowadzeniu. Jeśli szukasz auta rodzinnego, które nie boi się szybszego tempa życia i robi to z klasą, i5 Touring to propozycja, która potrafi wywołać uśmiech za kierownicą.

szczegóły
BMW X2
BMW i5 Touring

Koszty i Zużycie

Cena
213 500 - 305 600 zł
Cena
320 200 - 449 000 zł
Zużycie L/100km
4,5 - 7,7 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
15,4 - 17,7 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
522 - 602 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
118 - 174 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Kombi
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 645 - 1 780 kg
Masa własna
2 255 - 2 425 kg
Pojemność bagażnika
515 - 560 L
Pojemność bagażnika
570 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 845 mm
Szerokość
1 900 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
495 - 510 kg
Ładowność
535 - 560 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Moc KM
150 - 300 KM
Moc KM
340 - 601 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,4 - 8,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,9 - 6,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
280 - 400 Nm
Moment obrotowy
430 - 820 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
110 - 221 kW
Moc kW
250 - 442 kW
Pojemność silnika
1 499 - 1 998 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
D, F
Klasa efektywności CO2
A
Marka
BMW
Marka
BMW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.