VS

Citroen C4 vs Mitsubishi Grandis porównanie

Porównaj moc (156 KM vs 158 KM), bagażnik i cenę (105 400 zł vs 129 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Citroen C4 czy Mitsubishi Grandis.

Citroen C4 vs Mitsubishi Grandis: najważniejsze różnice

Citroen C4

4,7 (3 Opinie)
oceń
  • odczuwalnie tańszy
  • w niewielkim stopniu szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Mitsubishi Grandis

4,1 (1 Opinie)
oceń
  • minimalnie większa moc
  • minimalnie bardziej oszczędny
  • prawie niezauważalnie lżejszy
  • lekko większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

C4

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Citroen C4 jest odczuwalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 105 400 zł , podczas gdy Mitsubishi Grandis kosztuje 129 100 zł . Różnica wynosi około 23 722 zł.

W spalaniu również widać różnice: Mitsubishi Grandis zużywa 4,3 L/100km i jest tym samym minimalnie oszczędniejszy niż Citroen C4, który spala 4,7 L/100km. To około 0,4 L/100km różnicy.

Grandis

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Mitsubishi Grandis ma minimalnie więcej mocy158 KM zamiast 156 KM. To różnica około 2 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Citroen C4 jest w niewielkim stopniu szybszy – 8 s wobec 9,1 s. Różnica wynosi około 1,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Citroen C4 ciągnie prawie niezauważalnie mocniej – 270 Nm wobec 265 Nm. Różnica to około 5 Nm.

C4

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Mitsubishi Grandis jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 359 kg wobec 1 403 kg. Różnica to około 44 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mitsubishi Grandis oferuje lekko więcej miejsca – 576 L wobec 510 L. To różnica około 66 L litrów.

Pod względem ładowności Mitsubishi Grandis wypada lekko lepiej – 459 kg wobec 406 kg. Różnica to około 53 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Citroen C4 prowadzi wyraźnie w ogólnym zestawieniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 105 400 zł
C4

Citroen C4

  • Typ silnika : Elektryczny, Mild Hybrid Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 110 - 156 KM
  • Zużycie L/100km : 4,7 - 4,8 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 14,6 - 15,3 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 354 - 427 km
Citroen C4
Mitsubishi Grandis

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Citroen C4

Citroën C4 to samochód, który z francuskim wdziękiem łączy odważny design z żywą osobowością — idealny dla tych, którzy chcą się wyróżniać na miejskich ulicach. Wnętrze stawia na komfort i praktyczność, a prowadzenie jest miękkie i odprężające, dzięki czemu codzienne trasy stają się mniej męczące.

szczegóły

Mitsubishi Grandis

Mitsubishi Grandis to rodzinny van, który łączy ogromną praktyczność z przyjemnym prowadzeniem, a do tego wygląda zaskakująco zgrabnie jak na swoją klasę. Jeśli szukasz nieprzesadzonej elegancji, solidności i bagażnika po brzegi gotowego na urlop, Grandis spokojnie da radę — i zrobi to z japońskim spokojem.

szczegóły
Citroen C4
Mitsubishi Grandis

Koszty i Zużycie

Cena
105 400 - 164 900 zł
Cena
129 100 - 180 900 zł
Zużycie L/100km
4,7 - 4,8 L/100km
Zużycie L/100km
4,3 - 6,1 L/100km
Zużycie kWh/100km
14,6 - 15,3 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
354 - 427 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 108 g/km
CO2
98 - 138 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 403 - 1 652 kg
Masa własna
1 359 - 1 525 kg
Pojemność bagażnika
380 - 510 L
Pojemność bagażnika
492 - 576 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 800 - 1 834 mm
Szerokość
1 797 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
379 - 406 kg
Ładowność
395 - 459 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
110 - 156 KM
Moc KM
140 - 158 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8 - 10,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,1 - 10,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
205 - 270 Nm
Moment obrotowy
245 - 265 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
4
Moc kW
81 - 115 kW
Moc kW
104 - 116 kW
Pojemność silnika
1 199 cm3
Pojemność silnika
1 333 - 1 789 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
A, C
Klasa efektywności CO2
D, E, C
Marka
Citroen
Marka
Mitsubishi
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.