VS

Dacia Jogger vs Renault Kangoo Compact Van porównanie

Porównaj moc (158 KM vs 122 KM), bagażnik i cenę (79 000 zł vs 129 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Dacia Jogger czy Renault Kangoo Compact Van.

Dacia Jogger vs Renault Kangoo Compact Van: najważniejsze różnice

Dacia Jogger

4,4 (2 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • zauważalnie większa moc
  • lekko bardziej oszczędny
  • widocznie szybszy od 0 do 100 km/h
  • odczuwalnie lżejszy
szczegóły

Renault Kangoo Compact Van

szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Jogger

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Dacia Jogger jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 79 000 zł , podczas gdy Renault Kangoo Compact Van kosztuje 129 000 zł . Różnica wynosi około 49 986 zł.

W spalaniu również widać różnice: Dacia Jogger zużywa 4,5 L/100km i jest tym samym lekko oszczędniejszy niż Renault Kangoo Compact Van, który spala 5,3 L/100km. To około 0,8 L/100km różnicy.

Kangoo Compact Van

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Dacia Jogger ma zauważalnie więcej mocy158 KM zamiast 122 KM. To różnica około 36 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Dacia Jogger jest widocznie szybszy – 8,9 s wobec 12,3 s. Różnica wynosi około 3,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Renault Kangoo Compact Van ciągnie odczuwalnie mocniej – 270 Nm wobec 200 Nm. Różnica to około 70 Nm.

Jogger

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Dacia Jogger oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej Dacia Jogger jest odczuwalnie lżejszy – 1 268 kg wobec 1 639 kg. Różnica to około 371 kg.

Pod względem ładowności Renault Kangoo Compact Van wypada odczuwalnie lepiej – 901 kg wobec 559 kg. Różnica to około 342 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Dacia Jogger jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 79 000 zł
Jogger

Dacia Jogger

  • Typ silnika : Benzyna, Hybryda pełna, LPG
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 110 - 158 KM
  • Zużycie L/100km : 4,5 - 7,6 L/100km
Dacia Jogger
Renault Kangoo Compact Van

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Dacia Jogger

Dacia Jogger to funkcjonalny rodzinny kombivan, który zaskakuje przestronnością i zdroworozsądkowym podejściem do ceny — idealny wybór dla tych, którzy chcą dużo miejsca bez przepłacania. Nie oczekuj luksusu, ale dostaniesz solidne, proste rozwiązania i niezawodną codzienną praktyczność, czyli samochód, który robi dokładnie to, czego od niego oczekujesz.

szczegóły

Renault Kangoo Compact Van

Renault Kangoo to praktyczny furgon, który w miejskim labiryncie zachowuje się jak wierny pomocnik — pojemny, zwrotny i bez zbędnych fanaberii. Przemyślane wnętrze i solidna konstrukcja sprawiają, że to rozsądny wybór dla rzemieślników i małych firm, które cenią funkcjonalność ponad pokazówkę.

szczegóły
Dacia Jogger
Renault Kangoo Compact Van

Koszty i Zużycie

Cena
79 000 - 120 300 zł
Cena
129 000 - 189 400 zł
Zużycie L/100km
4,5 - 7,6 L/100km
Zużycie L/100km
5,3 - 5,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
20,5 - 20,6 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
279 - 284 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
103 - 138 g/km
CO2
0 - 151 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
MPV
Typ nadwozia
Van
Miejsca siedzące
5 - 7
Miejsca siedzące
2 - 5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 268 - 1 463 kg
Masa własna
1 639 - 1 910 kg
Pojemność bagażnika
160 - 607 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 784 mm
Szerokość
1 860 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
384 - 559 kg
Ładowność
670 - 901 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna, LPG
Typ silnika
Diesel, Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
110 - 158 KM
Moc KM
95 - 122 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 12 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,3 - 14,4 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
190 - 200 Nm
Moment obrotowy
245 - 270 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
81 - 116 kW
Moc kW
70 - 90 kW
Pojemność silnika
999 - 1 789 cm3
Pojemność silnika
1 461 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
D, E, C
Klasa efektywności CO2
E, A
Marka
Dacia
Marka
Renault
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.