VS

Ford Focus Turnier vs Mazda 6 Saloon porównanie

Porównaj moc (280 KM vs 258 KM), bagażnik i cenę (146 300 zł vs 197 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Focus Turnier czy Mazda 6 Saloon.

Ford Focus Turnier vs Mazda 6 Saloon: najważniejsze różnice

Ford Focus Turnier

  • odczuwalnie tańszy
  • minimalnie większa moc
  • zauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • zdecydowanie lżejszy
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

Mazda 6 Saloon

szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Focus Turnier

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Ford Focus Turnier jest odczuwalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 146 300 zł , podczas gdy Mazda 6 Saloon kosztuje 197 200 zł . Różnica wynosi około 50 957 zł.

6 Saloon

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Ford Focus Turnier ma minimalnie więcej mocy280 KM zamiast 258 KM. To różnica około 22 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Ford Focus Turnier jest zauważalnie szybszy – 5,8 s wobec 7,6 s. Różnica wynosi około 1,8 s sekundy.

Pod względem prędkości maksymalnej Ford Focus Turnier jest zauważalnie szybszy – osiąga 250 km/h, podczas gdy Mazda 6 Saloon kończy na 175 km/h. Różnica to około 75 km/h.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Ford Focus Turnier ciągnie widocznie mocniej – 420 Nm wobec 320 Nm. Różnica to około 100 Nm.

Focus Turnier

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Ford Focus Turnier jest zdecydowanie lżejszy – 1 413 kg wobec 2 027 kg. Różnica to około 614 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Ford Focus Turnier oferuje znacznie więcej miejsca – 635 L wobec 336 L. To różnica około 299 L litrów.

W maksymalnej pojemności ładunkowej Ford Focus Turnier wypada wyraźnie lepiej – do 1 653 L, czyli o około 579 L więcej niż Mazda 6 Saloon.

Pod względem ładowności Ford Focus Turnier wypada odczuwalnie lepiej – 557 kg wobec 360 kg. Różnica to około 197 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Focus Turnier nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 146 300 zł
Focus Turnier

Ford Focus Turnier

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Benzyna
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 115 - 280 KM
  • Zużycie L/100km : 5 - 8 L/100km
Ford Focus Turnier
Mazda 6 Saloon

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Focus Turnier

Ford Focus Kombi to uniwersalny rodzinny samochód, który sprawia wrażenie, że potrafi więcej niż sugeruje jego spokojna sylwetka — prowadzi się żwawo i daje kierowcy sporo radości nawet przy codziennych dojazdach. Dla kupujących to rozsądna opcja: praktyczny bagażnik, niskie koszty utrzymania i charakter bliższy dynamicznemu hatchbackowi niż nudnemu vanowi.

szczegóły

Mazda 6 Saloon

Mazda 6 sedan to elegancki i dynamicznie wyglądający samochód, który potrafi zamienić codzienny dojazd w przyjemność prowadzenia, a jednocześnie nie krzyczy o uwagę. To rozsądny wybór dla osób szukających auta o smukłych liniach, komfortowym wnętrzu i charakterze bliższym kierowcy niż typowym biznesowym limuzynom — bez potrzeby przepłacania za prestiż.

szczegóły
Ford Focus Turnier
Mazda 6 Saloon

Koszty i Zużycie

Cena
146 300 - 204 700 zł
Cena
197 200 - 213 100 zł
Zużycie L/100km
5 - 8 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
16,5 - 16,6 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
479 - 552 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
120 - 183 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
52 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi
Typ nadwozia
Sedan
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
5
Masa własna
1 413 - 1 563 kg
Masa własna
2 027 - 2 028 kg
Pojemność bagażnika
608 - 635 L
Pojemność bagażnika
336 L
Długość
4 672 - 4 693 mm
Długość
4 921 mm
Szerokość
1 825 - 1 844 mm
Szerokość
1 890 mm
Wysokość
1 459 - 1 504 mm
Wysokość
1 491 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
1 653 L
Maksymalna pojemność bagażnika
1 074 L
Ładowność
523 - 557 kg
Ładowność
359 - 360 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
115 - 280 KM
Moc KM
245 - 258 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,8 - 12,1 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 - 7,8 s
Maksymalna prędkość
184 - 250 km/h
Maksymalna prędkość
175 km/h
Moment obrotowy
170 - 420 Nm
Moment obrotowy
320 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
85 - 206 kW
Moc kW
180 - 190 kW
Pojemność silnika
999 - 2 261 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 023 - 2 024
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
D, G
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Ford
Marka
Mazda
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.