Porównaj moc (446 KM vs 462 KM), bagażnik i cenę (291 700 zł vs 329 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Mustang Convertible czy VW Touareg.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.
Ford Mustang Convertible jest nieco tańszy – jego cena zaczyna się od 291 700 zł , podczas gdy VW Touareg kosztuje 329 600 zł . Różnica wynosi około 37 889 zł.
W spalaniu również widać różnice: VW Touareg zużywa 5,2 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Ford Mustang Convertible, który spala 12,3 L/100km. To około 7,1 L/100km różnicy.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Pod względem mocy silnika VW Touareg ma niewiele więcej mocy – 462 KM zamiast 446 KM. To różnica około 16 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Ford Mustang Convertible jest prawie niezauważalnie szybszy – 5 s wobec 5,1 s. Różnica wynosi około 0,1 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW Touareg ciągnie odczuwalnie mocniej – 700 Nm wobec 540 Nm. Różnica to około 160 Nm.
Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?
Miejsca siedzące: VW Touareg oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.
Pod względem masy własnej Ford Mustang Convertible jest niewiele lżejszy – 1 876 kg wobec 2 059 kg. Różnica to około 183 kg.
Pod względem ładowności VW Touareg wypada istotnie lepiej – 751 kg wobec 324 kg. Różnica to około 427 kg.
VW Touareg wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Ford Mustang kabriolet to samochód, który przyciąga spojrzenia i gwarantuje mocne emocje przy każdej przejażdżce z opuszczonymym dachem. To idealny wybór dla kierowców pragnących poczuć wolność i rock'n'rollową duszę klasycznego pony cara, nie rezygnując z nowoczesnego komfortu.
szczegółyTouareg to solidny i elegancki SUV, który łączy komfort limuzyny z uniwersalnością auta terenowego. Wnętrze robi wrażenie jakością materiałów i przemyślanym układem, a prowadzenie potrafi zaskoczyć zwinnością tam, gdzie inne duże auta tylko dywagują.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
291 700 - 307 100 zł
|
Cena
329 600 - 452 500 zł
|
|
Zużycie L/100km
12,3 - 12,4 L/100km
|
Zużycie L/100km
5,2 - 10,5 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
47 - 49 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
280 - 282 g/km
|
CO2
119 - 239 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Kabriolet
|
Typ nadwozia
SUV
|
|
Miejsca siedzące
4
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 876 kg
|
Masa własna
2 059 - 2 470 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
665 - 810 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 916 mm
|
Szerokość
1 984 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
319 - 324 kg
|
Ładowność
550 - 751 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna
|
Typ silnika
Benzyna, Hybryda plug-in, Diesel
|
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
446 KM
|
Moc KM
231 - 462 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
5 - 5,4 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,1 - 7,7 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
540 Nm
|
Moment obrotowy
450 - 700 Nm
|
|
Liczba cylindrów
8
|
Liczba cylindrów
6
|
|
Moc kW
328 kW
|
Moc kW
170 - 340 kW
|
|
Pojemność silnika
5 038 cm3
|
Pojemność silnika
2 967 - 2 995 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2025
|
|
Klasa efektywności CO2
G
|
Klasa efektywności CO2
G, D
|
|
Marka
Ford
|
Marka
VW
|