VS

Ford Transit Courier vs VinFast VF 6 porównanie

Porównaj moc (136 KM vs 204 KM), bagażnik i cenę (105 900 zł vs 153 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Transit Courier czy VinFast VF 6.

Ford Transit Courier vs VinFast VF 6: najważniejsze różnice

Ford Transit Courier

  • znacznie tańszy
  • nieco bardziej oszczędny
  • wyraźnie bardziej lżejszy
szczegóły

VinFast VF 6

5 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie większa moc
  • zauważalnie większy zasięg elektryczny
szczegóły

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Transit Courier

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Ford Transit Courier jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 105 900 zł , podczas gdy VinFast VF 6 kosztuje 153 700 zł . Różnica wynosi około 47 847 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Ford Transit Courier: z wynikiem 17,7 kWh/100km jest nieco bardziej wydajny niż VinFast VF 6, który zużywa 19,5 kWh/100km. Różnica to około 1,8 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego VinFast VF 6 wypada zauważalnie lepiej: osiąga do 410 km, czyli około 85 km więcej niż Ford Transit Courier.

VF 6

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika VinFast VF 6 ma wyraźnie więcej mocy204 KM zamiast 136 KM. To różnica około 68 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VinFast VF 6 ciągnie ledwo mocniej – 310 Nm wobec 290 Nm. Różnica to około 20 Nm.

Transit Courier

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Ford Transit Courier jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 378 kg wobec 1 970 kg. Różnica to około 592 kg.

Pod względem ładowności Ford Transit Courier wypada odczuwalnie lepiej – 701 kg wobec 438 kg. Różnica to około 263 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Transit Courier prowadzi wyraźnie w ogólnym zestawieniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 105 900 zł
Transit Courier

Ford Transit Courier

  • Typ silnika Benzyna, Diesel, Elektryczny
  • Skrzynia biegów Manualna, Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 100 - 136 KM
  • Zużycie L/100km 5,3 - 6,9 L/100km
  • Zużycie kWh/100km 17,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 325 km
Ford Transit Courier
VinFast VF 6

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Transit Courier

Ford Transit Courier to sprytny, mały dostawczak dla miejskiego rzemiosła, który zaskakuje praktycznością i przestrzenią ładunkową bardziej, niż wygląda z zewnątrz. Prowadzi się pewnie w korkach, łatwo się parkuje i oferuje uczciwy pakiet funkcji — nie udaje vana premium, za to robi swoje solidnie i bez zbędnego blichtru.

szczegóły

VinFast VF 6

VinFast VF 6 to miejski crossover, który serwuje świeże wzornictwo i funkcjonalne wnętrze w przystępnej, nowoczesnej oprawie. Jeśli zależy ci na wyrazistym stylu i komfortowej jeździe po mieście, warto wybrać się na jazdę próbną i zobaczyć, czy ten rywal wpasowuje się w twój codzienny rytm.

szczegóły
Ford Transit Courier
VinFast VF 6

Koszty i Zużycie

Cena
105 900 - 163 300 zł
Cena
153 700 - 171 300 zł
Zużycie L/100km
5,3 - 6,9 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
17,7 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
19,5 - 20,4 kWh/100km
Zasięg elektryczny
325 km
Zasięg elektryczny
379 - 410 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 158 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Furgon
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
2 - 5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 378 - 1 549 kg
Masa własna
1 970 - 2 035 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
350 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 800 mm
Szerokość
1 820 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
529 - 701 kg
Ładowność
432 - 438 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Diesel, Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
100 - 136 KM
Moc KM
177 - 204 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 10,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
170 - 290 Nm
Moment obrotowy
250 - 310 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
74 - 100 kW
Moc kW
130 - 150 kW
Pojemność silnika
998 - 1 499 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 023 - 2 026
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
E, F, A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Ford
Marka
VinFast
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.