VS

Honda e:Ny1 vs Maxus Euniq 6 porównanie

Porównaj moc (204 KM vs 177 KM), bagażnik i cenę (171 300 zł vs 235 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Honda e:Ny1 czy Maxus Euniq 6.

Honda e:Ny1 vs Maxus Euniq 6: najważniejsze różnice

Honda e:Ny1

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie tańszy
  • lekko większa moc
  • trochę bardziej oszczędny
  • nieco większy zasięg elektryczny
  • widocznie szybszy od 0 do 100 km/h
  • w niewielkim stopniu lżejszy
szczegóły

Maxus Euniq 6

2,1 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

e:Ny1

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Honda e:Ny1 jest wyraźnie tańszy – jego cena zaczyna się od 171 300 zł , podczas gdy Maxus Euniq 6 kosztuje 235 000 zł . Różnica wynosi około 63 701 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Honda e:Ny1: z wynikiem 18,2 kWh/100km jest trochę bardziej wydajny niż Maxus Euniq 6, który zużywa 21,5 kWh/100km. Różnica to około 3,3 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Honda e:Ny1 wypada nieco lepiej: osiąga do 412 km, czyli około 58 km więcej niż Maxus Euniq 6.

Euniq 6

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Honda e:Ny1 ma lekko więcej mocy204 KM zamiast 177 KM. To różnica około 27 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Honda e:Ny1 jest widocznie szybszy – 7,6 s wobec 10,5 s. Różnica wynosi około 2,9 s sekundy.

Prędkość maksymalna jest identyczna – oba auta osiągają 160 km/h.

Moment obrotowy jest taki sam w obu modelach – 310 Nm.

e:Ny1

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Honda e:Ny1 jest w niewielkim stopniu lżejszy – 1 730 kg wobec 1 960 kg. Różnica to około 230 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Maxus Euniq 6 oferuje zdecydowanie więcej miejsca – 754 L wobec 361 L. To różnica około 393 L litrów.

Pod względem ładowności Honda e:Ny1 wypada niewiele lepiej – 350 kg wobec 325 kg. Różnica to około 25 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Honda e:Ny1 wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 171 300 zł
e:Ny1

Honda e:Ny1

  • Typ silnika Elektryczny
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 204 KM
  • Zużycie kWh/100km 18,2 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 412 km
Honda e:Ny1
Maxus Euniq 6

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Honda e:Ny1

Honda e:Ny1 to elektryczny maluch o designerskim temperamencie — zgrabny w miejskim gąszczu, a jednocześnie z wnętrzem, które wygląda jakby przyszło z przyszłości i chciało zostać na dłużej. Dla kupujących szukających komfortu, prostoty obsługi i przyjaznej codziennej eksploatacji to samochód, który niekrzykliwie potrafi uprzyjemnić każdy dojazd.

szczegóły

Maxus Euniq 6

Maxus Euniq 6 to przestronny, nowoczesny van, który zaskakuje praktycznością i komfortem podczas codziennych podróży. Dla rodziny szukającej rozsądnej i pewnej alternatywy to atrakcyjna propozycja — wygląda solidnie i nie udaje sportowego coupe.

szczegóły
Honda e:Ny1
Maxus Euniq 6

Koszty i Zużycie

Cena
171 300 - 184 500 zł
Cena
235 000 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,2 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
21,5 kWh/100km
Zasięg elektryczny
412 km
Zasięg elektryczny
354 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
5
Masa własna
1 730 kg
Masa własna
1 960 kg
Pojemność bagażnika
344 - 361 L
Pojemność bagażnika
754 L
Długość
4 387 mm
Długość
4 735 mm
Szerokość
1 790 mm
Szerokość
1 860 mm
Wysokość
1 584 mm
Wysokość
1 736 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
1 136 - 1 176 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
350 kg
Ładowność
325 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
204 KM
Moc KM
177 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,5 s
Maksymalna prędkość
160 km/h
Maksymalna prędkość
160 km/h
Moment obrotowy
310 Nm
Moment obrotowy
310 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
150 kW
Moc kW
130 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Honda
Marka
Maxus
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.