VS

Jeep Compass vs Subaru Impreza porównanie

Porównaj moc (225 KM vs 136 KM), bagażnik i cenę (175 300 zł vs 154 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Jeep Compass czy Subaru Impreza.

Jeep Compass vs Subaru Impreza: najważniejsze różnice

Jeep Compass

2,4 (4 Opinie)
oceń
  • zauważalnie większa moc
  • istotnie bardziej oszczędny
  • widocznie szybszy od 0 do 100 km/h
  • istotnie większy bagażnik
szczegóły

Subaru Impreza

5 (1 Opinie)
oceń
  • nieco tańszy
  • prawie niezauważalnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Compass

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Subaru Impreza jest nieco tańszy – jego cena zaczyna się od 154 900 zł , podczas gdy Jeep Compass kosztuje 175 300 zł . Różnica wynosi około 20 383 zł.

W spalaniu również widać różnice: Jeep Compass zużywa 3 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Subaru Impreza, który spala 7,3 L/100km. To około 4,3 L/100km różnicy.

Impreza

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Jeep Compass ma zauważalnie więcej mocy225 KM zamiast 136 KM. To różnica około 89 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Jeep Compass jest widocznie szybszy – 8 s wobec 10,6 s. Różnica wynosi około 2,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Jeep Compass ciągnie istotnie mocniej – 345 Nm wobec 182 Nm. Różnica to około 163 Nm.

Compass

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Subaru Impreza jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 574 kg wobec 1 667 kg. Różnica to około 93 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Jeep Compass oferuje istotnie więcej miejsca – 550 L wobec 315 L. To różnica około 235 L litrów.

Pod względem ładowności Subaru Impreza wypada trochę lepiej – 526 kg wobec 473 kg. Różnica to około 53 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Jeep Compass dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 175 300 zł
Compass

Jeep Compass

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Elektryczny, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 145 - 225 KM
  • Zużycie L/100km : 3 - 5,8 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 17,5 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 95 - 500 km
Jeep Compass
Subaru Impreza

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Jeep Compass

Jeep Compass to kompaktowy SUV, który łączy amerykański charakter z praktycznym wnętrzem i pewnym prowadzeniem na różnych nawierzchniach. Dla kupujących szukających uniwersalnego auta do miasta i lekkich wypadów za miasto oferuje solidny kompromis między komfortem a zdolnościami terenowymi, a przy tym nie próbuje być bardziej hardkorowy niż trzeba.

szczegóły

Subaru Impreza

Impreza to auto z rajdową krwią, które potrafi zamienić zwykły dojazd w niezłą zabawę dzięki przewidywalnemu zachowaniu na zakrętach i znakomitemu napędowi na wszystkie koła. Nie błyszczy w katalogach modnych gadżetów, za to oferuje praktyczność, niezawodność i trochę charakteru dla kierowców, którzy wolą pewność za kierownicą od pustej popisówki.

szczegóły
Jeep Compass
Subaru Impreza

Koszty i Zużycie

Cena
175 300 - 221 400 zł
Cena
154 900 - 166 400 zł
Zużycie L/100km
3 - 5,8 L/100km
Zużycie L/100km
7,3 L/100km
Zużycie kWh/100km
17,5 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
95 - 500 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 130 g/km
CO2
166 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
48 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 667 - 2 198 kg
Masa własna
1 574 - 1 599 kg
Pojemność bagażnika
550 L
Pojemność bagażnika
315 L
Długość
-
Długość
4 490 mm
Szerokość
1 928 mm
Szerokość
1 780 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 515 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 297 - 1 314 L
Ładowność
472 - 473 kg
Ładowność
501 - 526 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Elektryczny, Hybryda plug-in
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
145 - 225 KM
Moc KM
136 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8 - 10,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
199 km/h
Moment obrotowy
230 - 345 Nm
Moment obrotowy
182 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
107 - 165 kW
Moc kW
100 kW
Pojemność silnika
1 199 - 1 596 cm3
Pojemność silnika
1 995 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
D, A, B
Klasa efektywności CO2
F
Marka
Jeep
Marka
Subaru
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.