VS

Jeep Wrangler vs Nissan X-Trail porównanie

Porównaj moc (272 KM vs 213 KM), bagażnik i cenę (311 500 zł vs 175 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Jeep Wrangler czy Nissan X-Trail.

Jeep Wrangler vs Nissan X-Trail: najważniejsze różnice

Jeep Wrangler

  • widocznie większa moc
szczegóły

Nissan X-Trail

4,6 (5 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • znacznie bardziej oszczędny
  • prawie niezauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • w niewielkim stopniu lżejszy
  • prawie niezauważalnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Wrangler

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Nissan X-Trail jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 175 100 zł , podczas gdy Jeep Wrangler kosztuje 311 500 zł . Różnica wynosi około 136 398 zł.

W spalaniu również widać różnice: Nissan X-Trail zużywa 5,7 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż Jeep Wrangler, który spala 11,1 L/100km. To około 5,4 L/100km różnicy.

X-Trail

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Jeep Wrangler ma widocznie więcej mocy272 KM zamiast 213 KM. To różnica około 59 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Nissan X-Trail jest prawie niezauważalnie szybszy – 7 s wobec 7,6 s. Różnica wynosi około 0,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Nissan X-Trail ciągnie odczuwalnie mocniej – 525 Nm wobec 400 Nm. Różnica to około 125 Nm.

Wrangler

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Nissan X-Trail oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej Nissan X-Trail jest w niewielkim stopniu lżejszy – 1 668 kg wobec 1 938 kg. Różnica to około 270 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Nissan X-Trail oferuje prawie niezauważalnie więcej miejsca – 585 L wobec 533 L. To różnica około 52 L litrów.

Pod względem ładowności Nissan X-Trail wypada minimalnie lepiej – 574 kg wobec 556 kg. Różnica to około 18 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Nissan X-Trail przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 175 100 zł
X-Trail

Nissan X-Trail

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Hybryda pełna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 163 - 213 KM
  • Zużycie L/100km : 5,7 - 6,9 L/100km
Jeep Wrangler
Nissan X-Trail

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Jeep Wrangler

Jeep Wrangler to ikona terenowej przygody — surowy, kanciasty i gotowy wjechać tam, gdzie asfalt się kończy. To auto dla tych, którzy cenią charakter i wolność bardziej niż wygodę w mieście, lubią zdjąć dach i nie boją się świeżo zachlapanych progów.

szczegóły

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail to praktyczny i wygodny SUV dla rodziny, który stawia na komfort i funkcjonalność zamiast krzykliwej ekstrawagancji. Jeśli szukasz auta, które nie będzie gwiazdą pokazu, za to świetnie sprawdzi się na dłuższych trasach i w codziennym użytkowaniu, X-Trail trafi w sedno.

szczegóły
Jeep Wrangler
Nissan X-Trail

Koszty i Zużycie

Cena
311 500 - 320 200 zł
Cena
175 100 - 258 900 zł
Zużycie L/100km
11,1 - 11,9 L/100km
Zużycie L/100km
5,7 - 6,9 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
250 - 269 g/km
CO2
131 - 161 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Terenowy
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5 - 7
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 938 - 2 028 kg
Masa własna
1 668 - 1 961 kg
Pojemność bagażnika
533 L
Pojemność bagażnika
177 - 585 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 894 mm
Szerokość
1 840 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
546 - 556 kg
Ładowność
432 - 574 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT, Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
272 KM
Moc KM
163 - 213 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7 - 9,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
400 Nm
Moment obrotowy
300 - 525 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
3
Moc kW
200 kW
Moc kW
120 - 157 kW
Pojemność silnika
1 995 cm3
Pojemność silnika
1 497 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
F, D, E
Marka
Jeep
Marka
Nissan
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.