VS

Kia Niro vs Porsche Taycan porównanie

Porównaj moc (138 KM vs 1 034 KM), bagażnik i cenę (149 300 zł vs 450 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Kia Niro czy Porsche Taycan.

Kia Niro vs Porsche Taycan: najważniejsze różnice

Kia Niro

4,5 (3 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • istotnie lżejszy
szczegóły

Porsche Taycan

  • istotnie większa moc
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Niro

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Kia Niro jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 149 300 zł , podczas gdy Porsche Taycan kosztuje 450 700 zł . Różnica wynosi około 301 394 zł.

Taycan

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Porsche Taycan ma istotnie więcej mocy1 034 KM zamiast 138 KM. To różnica około 896 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Porsche Taycan jest istotnie szybszy – 2,2 s wobec 11,1 s. Różnica wynosi około 8,9 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Porsche Taycan ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 1 340 Nm wobec 265 Nm. Różnica to około 1 075 Nm.

Niro

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Kia Niro oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Kia Niro jest istotnie lżejszy – 1 474 kg wobec 2 165 kg. Różnica to około 691 kg.

Pod względem ładowności Porsche Taycan wypada zauważalnie lepiej – 635 kg wobec 466 kg. Różnica to około 169 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Porsche Taycan wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 450 700 zł
Taycan

Porsche Taycan

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 408 - 1 034 KM
  • Zużycie kWh/100km : 16,7 - 20,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 552 - 680 km
Kia Niro
Porsche Taycan

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Kia Niro

Kia Niro to praktyczny crossover, który łączy miejską zwinność z przyjaznym podejściem do portfela — idealny dla tych, którzy chcą oszczędzać bez rezygnacji z wygody. Wnętrze jest pomysłowe i ergonomiczne, a spokojna jazda oraz niskie koszty eksploatacji czynią Niro rozsądnym i pewnym wyborem dla rodziny i osób dojeżdżających na co dzień.

szczegóły

Porsche Taycan

Porsche Taycan to elektryczny sportowy sedan, który jeździ jak rasowe coupe — żwawy, precyzyjny i z temperamentem, który nie pozwala zapomnieć, że to Porsche. W środku czeka luksusowa, nowoczesna kabina z dopracowanymi detalami, więc to wybór dla kierowców, którzy chcą ekologii bez rezygnacji z emocji i prestiżu.

szczegóły
Kia Niro
Porsche Taycan

Koszty i Zużycie

Cena
149 300 - 173 000 zł
Cena
450 700 - 1 059 100 zł
Zużycie L/100km
4,5 - 4,9 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
16,7 - 20,7 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
552 - 680 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
102 - 111 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 474 kg
Masa własna
2 165 - 2 370 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
326 - 407 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 825 mm
Szerokość
1 966 - 1 998 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
466 kg
Ładowność
175 - 635 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda pełna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
138 KM
Moc KM
408 - 1 034 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,1 - 11,4 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,2 - 4,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
265 Nm
Moment obrotowy
410 - 1 340 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
102 kW
Moc kW
300 - 760 kW
Pojemność silnika
1 580 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
C
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Kia
Marka
Porsche
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.