VS

Land Rover Range Rover Velar vs Porsche Taycan Wagon porównanie

Porównaj moc (404 KM vs 952 KM), bagażnik i cenę (317 600 zł vs 454 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Land Rover Range Rover Velar czy Porsche Taycan Wagon.

Land Rover Range Rover Velar vs Porsche Taycan Wagon: najważniejsze różnice

Land Rover Range Rover Velar

  • zdecydowanie tańszy
  • prawie niezauważalnie lżejszy
szczegóły

Porsche Taycan Wagon

  • zdecydowanie większa moc
  • istotnie większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Range Rover Velar

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Land Rover Range Rover Velar jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 317 600 zł , podczas gdy Porsche Taycan Wagon kosztuje 454 700 zł . Różnica wynosi około 137 057 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Porsche Taycan Wagon wypada istotnie lepiej: osiąga do 652 km, czyli około 594 km więcej niż Land Rover Range Rover Velar.

Taycan Wagon

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Porsche Taycan Wagon ma zdecydowanie więcej mocy952 KM zamiast 404 KM. To różnica około 548 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Porsche Taycan Wagon jest wyraźnie bardziej szybszy – 2,4 s wobec 5,4 s. Różnica wynosi około 3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Porsche Taycan Wagon ciągnie znacznie mocniej – 1 110 Nm wobec 650 Nm. Różnica to około 460 Nm.

Range Rover Velar

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Land Rover Range Rover Velar oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Land Rover Range Rover Velar jest prawie niezauważalnie lżejszy – 2 003 kg wobec 2 190 kg. Różnica to około 187 kg.

Pod względem ładowności Porsche Taycan Wagon wypada minimalnie lepiej – 605 kg wobec 587 kg. Różnica to około 18 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Porsche Taycan Wagon dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 454 700 zł
Taycan Wagon

Porsche Taycan Wagon

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 408 - 952 KM
  • Zużycie kWh/100km : 17,5 - 19 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 537 - 652 km
Land Rover Range Rover Velar
Porsche Taycan Wagon

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Land Rover Range Rover Velar

Range Rover Velar to SUV o niemal rzeźbiarskiej sylwetce, która przyciąga spojrzenia i jednocześnie daje poczucie surowej pewności siebie. W kabinie oferuje dyskretny luksus i komfortowe prowadzenie, idealne dla tych, którzy chcą jeździć z klasą bez nadmiernego afiszowania się.

szczegóły

Porsche Taycan Wagon

Porsche Taycan kombi to elektryczne kombi, które łączy sportowe DNA marki z codzienną praktycznością — prowadzi się z werwą rasowego Porsche, a przestrzeń ładunkowa nie zawodzi przy weekendowych wyjazdach. Dla tych, którzy chcą luksusu i osiągów bez rezygnacji z funkcjonalności, to kombi jest kuszącą propozycją, a do tego wygląda tak dobrze, że trudno przejść obok niego obojętnie.

szczegóły
Land Rover Range Rover Velar
Porsche Taycan Wagon

Koszty i Zużycie

Cena
317 600 - 448 100 zł
Cena
454 700 - 933 000 zł
Zużycie L/100km
4,5 - 10 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
17,5 - 19 kWh/100km
Zasięg elektryczny
58 km
Zasięg elektryczny
537 - 652 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
103 - 228 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Kombi
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 003 - 2 280 kg
Masa własna
2 190 - 2 400 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
405 - 446 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 933 mm
Szerokość
1 966 - 1 967 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
460 - 587 kg
Ładowność
475 - 605 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in, Mild Hybrid Diesel
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Moc KM
204 - 404 KM
Moc KM
408 - 952 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,4 - 8,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,4 - 4,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
430 - 650 Nm
Moment obrotowy
410 - 1 110 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
-
Moc kW
150 - 297 kW
Moc kW
300 - 700 kW
Pojemność silnika
1 997 - 2 997 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
G, C, F
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Land Rover
Marka
Porsche
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.