VS

Lotus Emeya vs Lucid Air porównanie

Porównaj moc (918 KM vs 1 251 KM), bagażnik i cenę (474 400 zł vs 373 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Lotus Emeya czy Lucid Air.

Lotus Emeya vs Lucid Air: najważniejsze różnice

Lotus Emeya

4,6 (1 Opinie)
oceń
szczegóły

Lucid Air

  • wyraźnie tańszy
  • odczuwalnie większa moc
  • istotnie bardziej oszczędny
  • wyraźnie większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • wyraźnie lżejszy
  • lekko większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Emeya

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Lucid Air jest wyraźnie tańszy – jego cena zaczyna się od 373 400 zł , podczas gdy Lotus Emeya kosztuje 474 400 zł . Różnica wynosi około 100 992 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Lucid Air: z wynikiem 13 kWh/100km jest istotnie bardziej wydajny niż Lotus Emeya, który zużywa 18,7 kWh/100km. Różnica to około 5,7 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Lucid Air wypada wyraźnie lepiej: osiąga do 882 km, czyli około 302 km więcej niż Lotus Emeya.

Air

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Lucid Air ma odczuwalnie więcej mocy1 251 KM zamiast 918 KM. To różnica około 333 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Lucid Air jest wyraźnie szybszy – 2 s wobec 2,8 s. Różnica wynosi około 0,8 s sekundy.

Pod względem prędkości maksymalnej Lucid Air jest zauważalnie szybszy – osiąga 330 km/h, podczas gdy Lotus Emeya kończy na 256 km/h. Różnica to około 74 km/h.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Lucid Air ciągnie zdecydowanie mocniej – 1 940 Nm wobec 985 Nm. Różnica to około 955 Nm.

Emeya

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Lucid Air jest wyraźnie lżejszy – 2 070 kg wobec 2 555 kg. Różnica to około 485 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Lucid Air oferuje lekko więcej miejsca – 627 L wobec 509 L. To różnica około 118 L litrów.

Pod względem ładowności Lucid Air wypada prawie niezauważalnie lepiej – 588 kg wobec 545 kg. Różnica to około 43 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Lucid Air nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 373 400 zł
Air

Lucid Air

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 442 - 1 251 KM
  • Zużycie kWh/100km : 13 - 19,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 694 - 882 km
Lotus Emeya
Lucid Air

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Lotus Emeya

Lotus Emeya to elektryczne gran turismo, które łączy drapieżną stylistykę z przestronnym, komfortowym wnętrzem zaprojektowanym z myślą o długich podróżach. To wybór dla kierowców, którzy oczekują sportowych wrażeń na co dzień — i wolą zostawiać za sobą tylko uśmiechy, nie chmury spalin.

szczegóły

Lucid Air

Lucid Air to luksusowy sedan elektryczny, który łączy elegancką, aerodynamiczną sylwetkę z wnętrzem przypominającym bardziej miejskie mieszkanie niż samochód — materiały premium i przestrzeń sprawiają, że długie trasy przestają być udręką. Za kierownicą oferuje ciszę, natychmiastową reakcję i pewne prowadzenie, więc jeśli chcesz auto, które robi wrażenie na sąsiedzie i daje komfort na co dzień, warto je sprawdzić.

szczegóły
Lotus Emeya
Lucid Air

Koszty i Zużycie

Cena
474 400 - 707 200 zł
Cena
373 400 - 1 098 200 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,7 - 22,4 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
13 - 19,1 kWh/100km
Zasięg elektryczny
485 - 580 km
Zasięg elektryczny
694 - 882 km
Pojemność baterii
98,9 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Sedan
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
5
Masa własna
2 555 - 2 650 kg
Masa własna
2 070 - 2 420 kg
Pojemność bagażnika
509 L
Pojemność bagażnika
627 L
Długość
5 139 mm
Długość
4 975 - 5 005 mm
Szerokość
2 005 mm
Szerokość
1 936 - 1 990 mm
Wysokość
1 459 mm
Wysokość
1 409 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
1 388 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
450 - 545 kg
Ładowność
430 - 588 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Moc KM
612 - 918 KM
Moc KM
442 - 1 251 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 - 4,2 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2 - 4,7 s
Maksymalna prędkość
250 - 256 km/h
Maksymalna prędkość
200 - 330 km/h
Moment obrotowy
710 - 985 Nm
Moment obrotowy
550 - 1 940 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
450 - 675 kW
Moc kW
325 - 920 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 022 - 2 024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Lotus
Marka
Lucid
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.