VS

Maxus Euniq 6 vs Maserati GT2 Stradale porównanie

Porównaj moc (177 KM vs 641 KM), bagażnik i cenę (235 000 zł vs 1 361 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Maxus Euniq 6 czy Maserati GT2 Stradale.

Maxus Euniq 6 vs Maserati GT2 Stradale: najważniejsze różnice

Maxus Euniq 6

2,1 (1 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • zdecydowanie większy bagażnik
szczegóły

Maserati GT2 Stradale

  • zdecydowanie większa moc
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • odczuwalnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Euniq 6

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Maxus Euniq 6 jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 235 000 zł , podczas gdy Maserati GT2 Stradale kosztuje 1 361 800 zł . Różnica wynosi około 1 126 807 zł.

GT2 Stradale

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Maserati GT2 Stradale ma zdecydowanie więcej mocy641 KM zamiast 177 KM. To różnica około 464 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Maserati GT2 Stradale jest wyraźnie bardziej szybszy – 2,8 s wobec 10,5 s. Różnica wynosi około 7,7 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maserati GT2 Stradale ciągnie zdecydowanie mocniej – 720 Nm wobec 310 Nm. Różnica to około 410 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Maxus Euniq 6 oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Maserati GT2 Stradale jest odczuwalnie lżejszy – 1 475 kg wobec 1 960 kg. Różnica to około 485 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Maxus Euniq 6 oferuje zdecydowanie więcej miejsca – 754 L wobec 100 L. To różnica około 654 L litrów.

Pod względem ładowności Maxus Euniq 6 wypada prawie niezauważalnie lepiej – 325 kg wobec 315 kg. Różnica to około 10 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Maxus Euniq 6 jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

234 978 zł
Euniq 6

Maxus Euniq 6

  • Typ silnika Elektryczny
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 177 KM
  • Zużycie kWh/100km 21,5 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 354 km
Maxus Euniq 6
Maserati GT2 Stradale

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Maxus Euniq 6

Maxus Euniq 6 to przestronny, nowoczesny van, który zaskakuje praktycznością i komfortem podczas codziennych podróży. Dla rodziny szukającej rozsądnej i pewnej alternatywy to atrakcyjna propozycja — wygląda solidnie i nie udaje sportowego coupe.

szczegóły

Maserati GT2 Stradale

Maserati GT2 Stradale to ucywilniony gladiator z toru: bezczelnie bezpośredni w reakcjach, głośny w emocjach i piekielnie angażujący przy każdym muśnięciu gazu. Dla kierowcy, który chce wyścigowego temperamentu na co dzień, ten Włoch łączy bezkompromisową precyzję z nutą luksusu i wystrojem jakby właśnie uciekł z pit lane prosto do twojego garażu.

szczegóły
Maxus Euniq 6
Maserati GT2 Stradale

Koszty i Zużycie

Cena
235 000 zł
Cena
1 361 800 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
11,6 L/100km
Zużycie kWh/100km
21,5 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
354 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
265 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 960 kg
Masa własna
1 475 kg
Pojemność bagażnika
754 L
Pojemność bagażnika
100 L
Długość
4 735 mm
Długość
-
Szerokość
1 860 mm
Szerokość
1 965 mm
Wysokość
1 736 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
325 kg
Ładowność
315 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
177 KM
Moc KM
641 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 s
Maksymalna prędkość
160 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
310 Nm
Moment obrotowy
720 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
6
Moc kW
130 kW
Moc kW
471 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
3 000 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Maxus
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.