VS

Mercedes CLA Coupe vs Chevrolet Corvette Coupe porównanie

Porównaj moc (354 KM vs 646 KM), bagażnik i cenę (203 100 zł vs 474 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes CLA Coupe czy Chevrolet Corvette Coupe.

Mercedes CLA Coupe vs Chevrolet Corvette Coupe: najważniejsze różnice

Mercedes CLA Coupe

4,8 (2 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • niewiele lżejszy
  • trochę większy bagażnik
szczegóły

Chevrolet Corvette Coupe

  • znacznie większa moc
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

CLA Coupe

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Mercedes CLA Coupe jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 203 100 zł , podczas gdy Chevrolet Corvette Coupe kosztuje 474 000 zł . Różnica wynosi około 270 851 zł.

W spalaniu również widać różnice: Mercedes CLA Coupe zużywa 4,9 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Chevrolet Corvette Coupe, który spala 12,6 L/100km. To około 7,7 L/100km różnicy.

Corvette Coupe

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Chevrolet Corvette Coupe ma znacznie więcej mocy646 KM zamiast 354 KM. To różnica około 292 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Chevrolet Corvette Coupe jest zdecydowanie szybszy – 2,7 s wobec 4,9 s. Różnica wynosi około 2,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Chevrolet Corvette Coupe ciągnie zauważalnie mocniej – 806 Nm wobec 515 Nm. Różnica to około 291 Nm.

CLA Coupe

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Mercedes CLA Coupe oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Mercedes CLA Coupe jest niewiele lżejszy – 1 695 kg wobec 1 730 kg. Różnica to około 35 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mercedes CLA Coupe oferuje trochę więcej miejsca – 405 L wobec 357 L. To różnica około 48 L litrów.

Pod względem ładowności Mercedes CLA Coupe wypada znacznie lepiej – 455 kg wobec 250 kg. Różnica to około 205 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes CLA Coupe jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 203 100 zł
CLA Coupe

Mercedes CLA Coupe

  • Typ silnika Elektryczny, Hybryda pełna
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła, Napęd na przednie koła
  • Moc KM 156 - 354 KM
  • Zużycie L/100km 4,9 - 5,3 L/100km
  • Zużycie kWh/100km 12,3 - 12,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 542 - 792 km
Mercedes CLA Coupe
Chevrolet Corvette Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes CLA Coupe

Mercedes CLA to samochód, który zgrabnie łączy sportową sylwetkę coupé z praktycznością na co dzień, przyciągając spojrzenia bez krzykliwego sznytu. Wnętrze ma elegancki, nowoczesny charakter i daje poczucie premium, choć warto być gotowym na kompromisy między stylem a przestrzenią — idealny wybór dla tych, którzy chcą wyglądać szybko, nawet stojąc w korku.

szczegóły

Chevrolet Corvette Coupe

Corvette Coupé to ikona amerykańskiej motoryzacji opakowana w drapieżne linie i rasowy ryk — samochód, który na ulicy nie zna słowa „przeoczony”. Za kierownicą dostajesz surowe emocje i precyzję prowadzenia, więc to wybór dla tych, którzy wolą adrenalinę od codziennej praktyczności.

szczegóły
Mercedes CLA Coupe
Chevrolet Corvette Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
203 100 - 307 600 zł
Cena
474 000 - 800 800 zł
Zużycie L/100km
4,9 - 5,3 L/100km
Zużycie L/100km
12,6 - 16,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
12,3 - 12,7 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
542 - 792 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 120 g/km
CO2
289 - 377 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Coupé
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 695 - 2 135 kg
Masa własna
1 730 - 1 907 kg
Pojemność bagażnika
405 L
Pojemność bagażnika
355 - 357 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 855 mm
Szerokość
1 934 - 2 025 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
430 - 455 kg
Ładowność
193 - 250 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny, Hybryda pełna
Typ silnika
Hybryda pełna, Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła, Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Moc KM
156 - 354 KM
Moc KM
482 - 646 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,9 - 8,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,7 - 3,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
280 - 515 Nm
Moment obrotowy
613 - 806 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
8
Moc kW
115 - 260 kW
Moc kW
354 - 475 kW
Pojemność silnika
1 499 cm3
Pojemność silnika
5 460 - 6 162 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A, C, D
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Chevrolet
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.