VS

Mercedes CLA Coupe vs Kia EV4 Hatchback porównanie

Porównaj moc (354 KM vs 204 KM), bagażnik i cenę (203 100 zł vs 165 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes CLA Coupe czy Kia EV4 Hatchback.

Mercedes CLA Coupe vs Kia EV4 Hatchback: najważniejsze różnice

Mercedes CLA Coupe

4,8 (2 Opinie)
oceń
  • istotnie większa moc
  • wyraźnie bardziej oszczędny
  • wyraźnie większy zasięg elektryczny
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo lżejszy
szczegóły

Kia EV4 Hatchback

  • wyraźnie tańszy
  • prawie niezauważalnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

CLA Coupe

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Kia EV4 Hatchback jest wyraźnie tańszy – jego cena zaczyna się od 165 100 zł , podczas gdy Mercedes CLA Coupe kosztuje 203 100 zł . Różnica wynosi około 38 011 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Mercedes CLA Coupe: z wynikiem 12,2 kWh/100km jest wyraźnie bardziej wydajny niż Kia EV4 Hatchback, który zużywa 14,9 kWh/100km. Różnica to około 2,7 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Mercedes CLA Coupe wypada wyraźnie lepiej: osiąga do 791 km, czyli około 166 km więcej niż Kia EV4 Hatchback.

EV4 Hatchback

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Mercedes CLA Coupe ma istotnie więcej mocy354 KM zamiast 204 KM. To różnica około 150 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Mercedes CLA Coupe jest znacznie szybszy – 4,9 s wobec 7,4 s. Różnica wynosi około 2,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes CLA Coupe ciągnie zdecydowanie mocniej – 515 Nm wobec 283 Nm. Różnica to około 232 Nm.

CLA Coupe

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Mercedes CLA Coupe jest ledwo lżejszy – 1 695 kg wobec 1 811 kg. Różnica to około 116 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Kia EV4 Hatchback oferuje prawie niezauważalnie więcej miejsca – 435 L wobec 405 L. To różnica około 30 L litrów.

Pod względem ładowności Kia EV4 Hatchback wypada niewiele lepiej – 459 kg wobec 455 kg. Różnica to około 4 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes CLA Coupe dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 203 100 zł
CLA Coupe

Mercedes CLA Coupe

  • Typ silnika : Elektryczny, Mild Hybrid Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła, Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 156 - 354 KM
  • Zużycie L/100km : 4,9 - 5,3 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 12,2 - 12,6 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 542 - 791 km
Mercedes CLA Coupe
Kia EV4 Hatchback

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes CLA Coupe

Mercedes CLA to samochód, który zgrabnie łączy sportową sylwetkę coupé z praktycznością na co dzień, przyciągając spojrzenia bez krzykliwego sznytu. Wnętrze ma elegancki, nowoczesny charakter i daje poczucie premium, choć warto być gotowym na kompromisy między stylem a przestrzenią — idealny wybór dla tych, którzy chcą wyglądać szybko, nawet stojąc w korku.

szczegóły

Kia EV4 Hatchback

Kia EV4 to elektryczny hatchback, który łączy miejską zwinność z praktycznością dla rodziny — brzmi poważnie, ale prowadzi się z uśmiechem. Ma w sobie więcej zdrowego rozsądku niż gadżetów na pokaz, więc idealnie pasuje do osób, które chcą elektryka bez przesady.

szczegóły
Mercedes CLA Coupe
Kia EV4 Hatchback

Koszty i Zużycie

Cena
203 100 - 304 000 zł
Cena
165 100 - 217 200 zł
Zużycie L/100km
4,9 - 5,3 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
12,2 - 12,6 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
14,9 - 16,2 kWh/100km
Zasięg elektryczny
542 - 791 km
Zasięg elektryczny
440 - 625 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 120 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Coupé
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 695 - 2 135 kg
Masa własna
1 811 - 1 910 kg
Pojemność bagażnika
405 L
Pojemność bagażnika
435 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 855 mm
Szerokość
1 860 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
430 - 455 kg
Ładowność
445 - 459 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła, Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
156 - 354 KM
Moc KM
204 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,9 - 8,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,4 - 7,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
280 - 515 Nm
Moment obrotowy
283 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
115 - 260 kW
Moc kW
150 kW
Pojemność silnika
1 499 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
A, C, D
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Kia
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.