VS

Mercedes EQE SUV vs Lamborghini Urus porównanie

Porównaj moc (625 KM vs 800 KM), bagażnik i cenę (366 700 zł vs 1 022 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes EQE SUV czy Lamborghini Urus.

Mercedes EQE SUV vs Lamborghini Urus: najważniejsze różnice

Mercedes EQE SUV

4,8 (3 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • znacznie większy zasięg elektryczny
szczegóły

Lamborghini Urus

  • wyraźnie większa moc
  • trochę szybszy od 0 do 100 km/h
  • w niewielkim stopniu lżejszy
  • lekko większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

EQE SUV

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Mercedes EQE SUV jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 366 700 zł , podczas gdy Lamborghini Urus kosztuje 1 022 200 zł . Różnica wynosi około 655 462 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Mercedes EQE SUV wypada znacznie lepiej: osiąga do 611 km, czyli około 551 km więcej niż Lamborghini Urus.

Urus

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Lamborghini Urus ma wyraźnie więcej mocy800 KM zamiast 625 KM. To różnica około 175 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Lamborghini Urus jest trochę szybszy – 3,3 s wobec 3,7 s. Różnica wynosi około 0,4 s sekundy.

Pod względem prędkości maksymalnej Lamborghini Urus jest odczuwalnie szybszy – osiąga 312 km/h, podczas gdy Mercedes EQE SUV kończy na 240 km/h. Różnica to około 72 km/h.

Moment obrotowy jest taki sam w obu modelach – 950 Nm.

EQE SUV

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Lamborghini Urus jest w niewielkim stopniu lżejszy – 2 150 kg wobec 2 440 kg. Różnica to około 290 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Lamborghini Urus oferuje lekko więcej miejsca – 616 L wobec 520 L. To różnica około 96 L litrów.

W maksymalnej pojemności ładunkowej Mercedes EQE SUV wypada prawie niezauważalnie lepiej – do 1 675 L, czyli o około 79 L więcej niż Lamborghini Urus.

Pod względem ładowności Mercedes EQE SUV wypada widocznie lepiej – 580 kg wobec 350 kg. Różnica to około 230 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes EQE SUV przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 366 700 zł
EQE SUV

Mercedes EQE SUV

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 265 - 625 KM
  • Zużycie kWh/100km : 18,3 - 23,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 453 - 611 km
Mercedes EQE SUV
Lamborghini Urus

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes EQE SUV

Mercedes EQE SUV to elegancki i spokojny przedstawiciel klasy premium, który łączy przestronne wnętrze i staranne wykończenie z płynną, niemal bezgłośną jazdą. Wnętrze urzeka jakością materiałów oraz nowoczesną elektroniką, a komfortowy charakter sprawia, że to świetny wybór dla tych, którzy chcą elektrycznego prestiżu bez krzykliwego popisu.

szczegóły

Lamborghini Urus

Lamborghini Urus to SUV, który zachowuje agresywny charakter włoskiego superauta, a jednocześnie pozwala na codzienne dojazdy bez kompromisów w komforcie. Na drodze robi wrażenie jak sportowy celebryta — głośny, szybki w reakcji i gotowy na rodzinne zakupy z nutą teatralnego ryku pod maską.

szczegóły
Mercedes EQE SUV
Lamborghini Urus

Koszty i Zużycie

Cena
366 700 - 641 000 zł
Cena
1 022 200 - 1 317 900 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
2,1 - 14,1 L/100km
Zużycie kWh/100km
18,3 - 23,1 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
453 - 611 km
Zasięg elektryczny
60 km
Pojemność baterii
90,5 - 96 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
51 - 320 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
85 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
4
Drzwi
5
Masa własna
2 440 - 2 615 kg
Masa własna
2 150 - 2 405 kg
Pojemność bagażnika
520 L
Pojemność bagażnika
454 - 616 L
Długość
4 863 - 4 879 mm
Długość
5 112 - 5 137 mm
Szerokość
1 940 mm
Szerokość
2 018 - 2 026 mm
Wysokość
1 672 - 1 685 mm
Wysokość
1 618 - 1 638 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
1 675 L
Maksymalna pojemność bagażnika
1 596 L
Ładowność
505 - 580 kg
Ładowność
100 - 350 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Benzyna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
265 - 625 KM
Moc KM
666 - 800 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,7 - 7,1 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,3 - 3,5 s
Maksymalna prędkość
210 - 240 km/h
Maksymalna prędkość
305 - 312 km/h
Moment obrotowy
550 - 950 Nm
Moment obrotowy
850 - 950 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
8
Moc kW
195 - 460 kW
Moc kW
490 - 588 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
3 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 023 - 2 025
Rok modelowy
2 022 - 2 024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
G, B
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Lamborghini
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.