VS

Mercedes GLE vs Bentley Continental Convertible porównanie

Porównaj moc (634 KM vs 549 KM), bagażnik i cenę (699 500 zł vs 1 087 700 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes GLE czy Bentley Continental Convertible.

Mercedes GLE vs Bentley Continental Convertible: najważniejsze różnice

Mercedes GLE

4,1 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • w niewielkim stopniu większa moc
  • istotnie bardziej oszczędny
  • niewiele szybszy od 0 do 100 km/h
  • wyraźnie bardziej większy bagażnik
szczegóły

Bentley Continental Convertible

  • minimalnie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

GLE

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Mercedes GLE jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 699 500 zł , podczas gdy Bentley Continental Convertible kosztuje 1 087 700 zł . Różnica wynosi około 388 179 zł.

W spalaniu również widać różnice: Mercedes GLE zużywa 3,8 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Bentley Continental Convertible, który spala 12,1 L/100km. To około 8,3 L/100km różnicy.

Continental Convertible

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Mercedes GLE ma w niewielkim stopniu więcej mocy634 KM zamiast 549 KM. To różnica około 85 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Mercedes GLE jest niewiele szybszy – 3,9 s wobec 4,1 s. Różnica wynosi około 0,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes GLE ciągnie ledwo mocniej – 850 Nm wobec 770 Nm. Różnica to około 80 Nm.

GLE

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Mercedes GLE oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Bentley Continental Convertible jest minimalnie lżejszy – 2 335 kg wobec 2 375 kg. Różnica to około 40 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mercedes GLE oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 655 L wobec 235 L. To różnica około 420 L litrów.

Pod względem ładowności Mercedes GLE wypada wyraźnie lepiej – 675 kg wobec 465 kg. Różnica to około 210 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes GLE nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 699 500 zł
GLE

Mercedes GLE

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 457 - 634 KM
  • Zużycie L/100km : 3,8 - 12,5 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 89 - 92 km
Mercedes GLE
Bentley Continental Convertible

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes GLE

Mercedes GLE to luksusowy SUV, który łączy elegancję limuzyny z praktycznością większego auta — we wnętrzu czuć jakość i niemiecką dbałość o detale, a prowadzenie jest komfortowe i pewne. Dla kupujących, którzy chcą auta reprezentacyjnego, wygodnego na długie trasy i z odrobiną prestiżu, GLE to rozsądny wybór, który nie krzyczy o sobie, lecz sprawia, że uśmiech łatwiej pojawia się za kierownicą.

szczegóły

Bentley Continental Convertible

Bentley Continental GTC to rasowy kabriolet, który przyciąga spojrzenia elegancją i pewnością siebie na każdej drodze. Wnętrze rozpieszcza najwyższą jakością materiałów i ciszą godną biblioteki, a z opuszczonym dachem każda trasa zamienia się w prywatny spektakl dla kierowcy ceniącego styl i komfort.

szczegóły
Mercedes GLE
Bentley Continental Convertible

Koszty i Zużycie

Cena
699 500 - 901 200 zł
Cena
1 087 700 zł
Zużycie L/100km
3,8 - 12,5 L/100km
Zużycie L/100km
12,1 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
89 - 92 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
86 - 284 g/km
CO2
275 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
90 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Kabriolet
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4
Drzwi
-
Drzwi
2
Masa własna
2 375 - 2 800 kg
Masa własna
2 335 kg
Pojemność bagażnika
490 - 655 L
Pojemność bagażnika
235 L
Długość
-
Długość
4 850 mm
Szerokość
1 947 mm
Szerokość
1 964 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 399 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
470 - 675 kg
Ładowność
465 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
457 - 634 KM
Moc KM
549 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,9 - 5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
318 km/h
Moment obrotowy
520 - 850 Nm
Moment obrotowy
770 Nm
Liczba cylindrów
6 - 8
Liczba cylindrów
8
Moc kW
336 - 466 kW
Moc kW
404 kW
Pojemność silnika
2 999 - 3 982 cm3
Pojemność silnika
3 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2019
Klasa efektywności CO2
G, B
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Bentley
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.