VS

Nissan Juke vs Maserati GT2 Stradale porównanie

Porównaj moc (143 KM vs 641 KM), bagażnik i cenę (109 600 zł vs 1 361 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Nissan Juke czy Maserati GT2 Stradale.

Nissan Juke vs Maserati GT2 Stradale: najważniejsze różnice

Nissan Juke

5 (1 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • nieco lżejszy
  • zdecydowanie większy bagażnik
szczegóły

Maserati GT2 Stradale

  • zdecydowanie większa moc
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Juke

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Nissan Juke jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 109 600 zł , podczas gdy Maserati GT2 Stradale kosztuje 1 361 800 zł . Różnica wynosi około 1 252 184 zł.

W spalaniu również widać różnice: Nissan Juke zużywa 4,7 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Maserati GT2 Stradale, który spala 11,6 L/100km. To około 6,9 L/100km różnicy.

GT2 Stradale

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Maserati GT2 Stradale ma zdecydowanie więcej mocy641 KM zamiast 143 KM. To różnica około 498 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Maserati GT2 Stradale jest wyraźnie bardziej szybszy – 2,8 s wobec 10,1 s. Różnica wynosi około 7,3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maserati GT2 Stradale ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 720 Nm wobec 200 Nm. Różnica to około 520 Nm.

Juke

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Nissan Juke oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Nissan Juke jest nieco lżejszy – 1 274 kg wobec 1 475 kg. Różnica to około 201 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Nissan Juke oferuje zdecydowanie więcej miejsca – 422 L wobec 100 L. To różnica około 322 L litrów.

Pod względem ładowności Nissan Juke wypada widocznie lepiej – 427 kg wobec 315 kg. Różnica to około 112 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Nissan Juke dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 109 600 zł
Juke

Nissan Juke

  • Typ silnika Benzyna, Pełna hybryda
  • Skrzynia biegów Manualna, Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 114 - 143 KM
  • Zużycie L/100km 4,7 - 6 L/100km
Nissan Juke
Maserati GT2 Stradale

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Nissan Juke

Juke to samochód, który nie boi się zwracać na siebie uwagi — jego odważna sylwetka mówi wyraźnie, że właściciel ma poczucie stylu i trochę dystansu do konwenansów. W miejskiej dżungli sprawdza się jako sprytny towarzysz, łącząc praktyczność z charakterem, dzięki czemu codzienne dojazdy przestają być nudne.

szczegóły

Maserati GT2 Stradale

Maserati GT2 Stradale to ucywilniony gladiator z toru: bezczelnie bezpośredni w reakcjach, głośny w emocjach i piekielnie angażujący przy każdym muśnięciu gazu. Dla kierowcy, który chce wyścigowego temperamentu na co dzień, ten Włoch łączy bezkompromisową precyzję z nutą luksusu i wystrojem jakby właśnie uciekł z pit lane prosto do twojego garażu.

szczegóły
Nissan Juke
Maserati GT2 Stradale

Koszty i Zużycie

Cena
109 600 - 154 400 zł
Cena
1 361 800 zł
Zużycie L/100km
4,7 - 6 L/100km
Zużycie L/100km
11,6 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
105 - 136 g/km
CO2
265 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 274 - 1 405 kg
Masa własna
1 475 kg
Pojemność bagażnika
354 - 422 L
Pojemność bagażnika
100 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 800 mm
Szerokość
1 965 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
405 - 427 kg
Ładowność
315 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Pełna hybryda
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
114 - 143 KM
Moc KM
641 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,1 - 11,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
200 Nm
Moment obrotowy
720 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
6
Moc kW
84 - 105 kW
Moc kW
471 kW
Pojemność silnika
999 - 1 598 cm3
Pojemność silnika
3 000 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
D, E, C
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Nissan
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.