Porównaj moc (122 KM vs 158 KM), bagażnik i cenę (129 000 zł vs 79 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Kangoo Compact Van czy Dacia Jogger.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.
Dacia Jogger jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 79 000 zł , podczas gdy Renault Kangoo Compact Van kosztuje 129 000 zł . Różnica wynosi około 49 986 zł.
W spalaniu również widać różnice: Dacia Jogger zużywa 4,5 L/100km i jest tym samym nieco oszczędniejszy niż Renault Kangoo Compact Van, który spala 5,3 L/100km. To około 0,8 L/100km różnicy.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika Dacia Jogger ma zauważalnie więcej mocy – 158 KM zamiast 122 KM. To różnica około 36 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Dacia Jogger jest widocznie szybszy – 8,9 s wobec 12,3 s. Różnica wynosi około 3,4 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Renault Kangoo Compact Van ciągnie widocznie mocniej – 270 Nm wobec 200 Nm. Różnica to około 70 Nm.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Miejsca siedzące: Dacia Jogger oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.
Pod względem masy własnej Dacia Jogger jest odczuwalnie lżejszy – 1 268 kg wobec 1 639 kg. Różnica to około 371 kg.
Pod względem ładowności Renault Kangoo Compact Van wypada widocznie lepiej – 901 kg wobec 559 kg. Różnica to około 342 kg.
Dacia Jogger nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Renault Kangoo to praktyczny furgon, który w miejskim labiryncie zachowuje się jak wierny pomocnik — pojemny, zwrotny i bez zbędnych fanaberii. Przemyślane wnętrze i solidna konstrukcja sprawiają, że to rozsądny wybór dla rzemieślników i małych firm, które cenią funkcjonalność ponad pokazówkę.
szczegółyDacia Jogger to funkcjonalny rodzinny kombivan, który zaskakuje przestronnością i zdroworozsądkowym podejściem do ceny — idealny wybór dla tych, którzy chcą dużo miejsca bez przepłacania. Nie oczekuj luksusu, ale dostaniesz solidne, proste rozwiązania i niezawodną codzienną praktyczność, czyli samochód, który robi dokładnie to, czego od niego oczekujesz.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
129 000 - 189 400 zł
|
Cena
79 000 - 120 300 zł
|
|
Zużycie L/100km
5,3 - 5,5 L/100km
|
Zużycie L/100km
4,5 - 7,6 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
20,5 - 20,6 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
279 - 284 km
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
0 - 151 g/km
|
CO2
103 - 138 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Van
|
Typ nadwozia
MPV
|
|
Miejsca siedzące
2 - 5
|
Miejsca siedzące
5 - 7
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 639 - 1 910 kg
|
Masa własna
1 268 - 1 463 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
160 - 607 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 860 mm
|
Szerokość
1 784 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
670 - 901 kg
|
Ładowność
384 - 559 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Diesel, Elektryczny
|
Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna, LPG
|
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
95 - 122 KM
|
Moc KM
110 - 158 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,3 - 14,4 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 12 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
245 - 270 Nm
|
Moment obrotowy
190 - 200 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
|
Moc kW
70 - 90 kW
|
Moc kW
81 - 116 kW
|
|
Pojemność silnika
1 461 cm3
|
Pojemność silnika
999 - 1 789 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2024
|
Rok modelowy
2025
|
|
Klasa efektywności CO2
E, A
|
Klasa efektywności CO2
D, E, C
|
|
Marka
Renault
|
Marka
Dacia
|