VS

SEAT Arona vs Maserati GT2 Stradale porównanie

Porównaj moc (150 KM vs 641 KM), bagażnik i cenę (106 100 zł vs 1 361 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – SEAT Arona czy Maserati GT2 Stradale.

SEAT Arona vs Maserati GT2 Stradale: najważniejsze różnice

SEAT Arona

4,8 (6 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • wyraźnie lżejszy
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

Maserati GT2 Stradale

  • zdecydowanie większa moc
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Arona

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

SEAT Arona jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 106 100 zł , podczas gdy Maserati GT2 Stradale kosztuje 1 361 800 zł . Różnica wynosi około 1 255 698 zł.

W spalaniu również widać różnice: SEAT Arona zużywa 5,3 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Maserati GT2 Stradale, który spala 11,6 L/100km. To około 6,3 L/100km różnicy.

GT2 Stradale

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Maserati GT2 Stradale ma zdecydowanie więcej mocy641 KM zamiast 150 KM. To różnica około 491 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Maserati GT2 Stradale jest zdecydowanie szybszy – 2,8 s wobec 8,3 s. Różnica wynosi około 5,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Maserati GT2 Stradale ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 720 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 470 Nm.

Arona

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: SEAT Arona oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej SEAT Arona jest wyraźnie lżejszy – 1 188 kg wobec 1 475 kg. Różnica to około 287 kg.

Pod względem pojemności bagażnika SEAT Arona oferuje znacznie więcej miejsca – 400 L wobec 100 L. To różnica około 300 L litrów.

Pod względem ładowności SEAT Arona wypada odczuwalnie lepiej – 522 kg wobec 315 kg. Różnica to około 207 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

SEAT Arona wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 106 100 zł
Arona

SEAT Arona

  • Typ silnika Benzyna
  • Skrzynia biegów Manualna, Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 95 - 150 KM
  • Zużycie L/100km 5,3 - 5,8 L/100km
SEAT Arona
Maserati GT2 Stradale

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

SEAT Arona

Arona to zwrotny miejski crossover od SEAT‑a, łączący praktyczność i łatwość parkowania z wyraźnym, nowoczesnym designem. Wnętrze jest funkcjonalne i przyjemne w codziennym użytkowaniu, oferując wygodną pozycję za kierownicą i spore możliwości personalizacji, co czyni ją atrakcyjnym wyborem dla kierowców szukających rozsądnego kompromisu między stylem a użytecznością.

szczegóły

Maserati GT2 Stradale

Maserati GT2 Stradale to ucywilniony gladiator z toru: bezczelnie bezpośredni w reakcjach, głośny w emocjach i piekielnie angażujący przy każdym muśnięciu gazu. Dla kierowcy, który chce wyścigowego temperamentu na co dzień, ten Włoch łączy bezkompromisową precyzję z nutą luksusu i wystrojem jakby właśnie uciekł z pit lane prosto do twojego garażu.

szczegóły
SEAT Arona
Maserati GT2 Stradale

Koszty i Zużycie

Cena
106 100 - 155 400 zł
Cena
1 361 800 zł
Zużycie L/100km
5,3 - 5,8 L/100km
Zużycie L/100km
11,6 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
120 - 132 g/km
CO2
265 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 188 - 1 268 kg
Masa własna
1 475 kg
Pojemność bagażnika
400 L
Pojemność bagażnika
100 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 780 mm
Szerokość
1 965 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
502 - 522 kg
Ładowność
315 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
95 - 150 KM
Moc KM
641 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,3 - 11,1 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
175 - 250 Nm
Moment obrotowy
720 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
6
Moc kW
70 - 110 kW
Moc kW
471 kW
Pojemność silnika
999 - 1 498 cm3
Pojemność silnika
3 000 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
D
Klasa efektywności CO2
G
Marka
SEAT
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.