VS

SEAT Ateca vs Dacia Jogger porównanie

Porównaj moc (150 KM vs 158 KM), bagażnik i cenę (128 700 zł vs 79 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – SEAT Ateca czy Dacia Jogger.

SEAT Ateca vs Dacia Jogger: najważniejsze różnice

SEAT Ateca

4,9 (3 Opinie)
oceń
szczegóły

Dacia Jogger

4,4 (2 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • prawie niezauważalnie większa moc
  • prawie niezauważalnie bardziej oszczędny
  • ledwo szybszy od 0 do 100 km/h
  • niewiele lżejszy
  • lekko większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Ateca

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Dacia Jogger jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 79 000 zł , podczas gdy SEAT Ateca kosztuje 128 700 zł . Różnica wynosi około 49 639 zł.

W spalaniu również widać różnice: Dacia Jogger zużywa 4,5 L/100km i jest tym samym prawie niezauważalnie oszczędniejszy niż SEAT Ateca, który spala 4,9 L/100km. To około 0,4 L/100km różnicy.

Jogger

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Dacia Jogger ma prawie niezauważalnie więcej mocy158 KM zamiast 150 KM. To różnica około 8 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Dacia Jogger jest ledwo szybszy – 8,9 s wobec 9 s. Różnica wynosi około 0,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: SEAT Ateca ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 360 Nm wobec 200 Nm. Różnica to około 160 Nm.

Ateca

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Dacia Jogger oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej Dacia Jogger jest niewiele lżejszy – 1 268 kg wobec 1 345 kg. Różnica to około 77 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Dacia Jogger oferuje lekko więcej miejsca – 607 L wobec 510 L. To różnica około 97 L litrów.

Pod względem ładowności Dacia Jogger wypada prawie niezauważalnie lepiej – 559 kg wobec 525 kg. Różnica to około 34 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Dacia Jogger przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 79 000 zł
Jogger

Dacia Jogger

  • Typ silnika : Benzyna, Hybryda pełna, LPG
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 110 - 158 KM
  • Zużycie L/100km : 4,5 - 7,6 L/100km
SEAT Ateca
Dacia Jogger

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

SEAT Ateca

SEAT Ateca to kompaktowy SUV, który łączy miejski szyk z praktyczną codziennością — ma zdecydowaną linię i funkcjonalne wnętrze bez zbędnego przepychu. Na drodze jest zwinna i pewna, oferując komfort i charakter w rozsądnej formie, idealna dla kogoś, kto chce auta gotowego do wszystkiego bez krzykliwych fanaberii.

szczegóły

Dacia Jogger

Dacia Jogger to funkcjonalny rodzinny kombivan, który zaskakuje przestronnością i zdroworozsądkowym podejściem do ceny — idealny wybór dla tych, którzy chcą dużo miejsca bez przepłacania. Nie oczekuj luksusu, ale dostaniesz solidne, proste rozwiązania i niezawodną codzienną praktyczność, czyli samochód, który robi dokładnie to, czego od niego oczekujesz.

szczegóły
SEAT Ateca
Dacia Jogger

Koszty i Zużycie

Cena
128 700 - 189 300 zł
Cena
79 000 - 120 300 zł
Zużycie L/100km
4,9 - 6,4 L/100km
Zużycie L/100km
4,5 - 7,6 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
129 - 144 g/km
CO2
103 - 138 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
MPV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5 - 7
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 345 - 1 514 kg
Masa własna
1 268 - 1 463 kg
Pojemność bagażnika
510 L
Pojemność bagażnika
160 - 607 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 841 mm
Szerokość
1 784 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
516 - 525 kg
Ładowność
384 - 559 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Diesel
Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna, LPG
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
116 - 150 KM
Moc KM
110 - 158 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
9 - 11 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,9 - 12 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
200 - 360 Nm
Moment obrotowy
190 - 200 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
85 - 110 kW
Moc kW
81 - 116 kW
Pojemność silnika
999 - 1 968 cm3
Pojemność silnika
999 - 1 789 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
E, D
Klasa efektywności CO2
D, E, C
Marka
SEAT
Marka
Dacia
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.