Porównaj moc (140 KM vs 585 KM), bagażnik i cenę (163 400 zł vs 285 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Suzuki Swace czy SERES 5.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.
Suzuki Swace jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 163 400 zł , podczas gdy SERES 5 kosztuje 285 500 zł . Różnica wynosi około 122 121 zł.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika SERES 5 ma zdecydowanie więcej mocy – 585 KM zamiast 140 KM. To różnica około 445 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h SERES 5 jest istotnie szybszy – 4,1 s wobec 9,4 s. Różnica wynosi około 5,3 s sekundy.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej Suzuki Swace jest znacznie lżejszy – 1 475 kg wobec 2 360 kg. Różnica to około 885 kg.
Pod względem pojemności bagażnika Suzuki Swace oferuje wyraźnie więcej miejsca – 596 L wobec 367 L. To różnica około 229 L litrów.
Pod względem ładowności SERES 5 wypada niewiele lepiej – 375 kg wobec 360 kg. Różnica to około 15 kg.
SERES 5 jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Suzuki Swace to spokojna, praktyczna propozycja dla tych, którzy szukają niezawodnego i oszczędnego kombi na co dzień — przestrzeń i wygoda idą tu w parze z rozsądnym podejściem do eksploatacji. Nie znajdziesz w niej sportowych fajerwerków, za to zyska Twoje zaufanie dzięki przewidywalnemu charakterowi, niskim kosztom użytkowania i przyjemnemu nastawieniu do długich tras.
szczegółySeres 5 to zaskakująco dojrzały crossover elektryczny — schludny w formie, przestronny w środku i zaprojektowany tak, by ułatwiać życie kierowcom szukającym rozsądnej alternatywy dla drogich marek. Wnętrze stawia na praktykę i intuicyjne multimedia, a całość sprawia wrażenie samochodu, który chce być używany na co dzień, nie tylko podziwiany na Instagramie.
szczegóły
Koszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
163 400 zł
|
Cena
285 500 zł
|
|
Zużycie L/100km
4,5 L/100km
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
18,6 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
430 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
102 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
43 L
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Kombi
|
Typ nadwozia
SUV
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
5
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 475 kg
|
Masa własna
2 360 kg
|
|
Pojemność bagażnika
596 L
|
Pojemność bagażnika
367 L
|
|
Długość
4 655 mm
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 790 mm
|
Szerokość
1 930 mm
|
|
Wysokość
1 460 mm
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
1 606 L
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
360 kg
|
Ładowność
375 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Hybryda pełna
|
Typ silnika
Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
140 KM
|
Moc KM
585 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,4 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,1 s
|
|
Maksymalna prędkość
180 km/h
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
-
|
Moment obrotowy
940 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
-
|
|
Moc kW
103 kW
|
Moc kW
430 kW
|
|
Pojemność silnika
1 798 cm3
|
Pojemność silnika
-
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2024
|
Rok modelowy
2024
|
|
Klasa efektywności CO2
C
|
Klasa efektywności CO2
A
|
|
Marka
Suzuki
|
Marka
SERES
|