Porównaj moc (150 KM vs 750 KM), bagażnik i cenę (132 300 zł vs 1 317 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – VW Caddy Compact Van czy McLaren Super Series Coupe.
Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.
VW Caddy Compact Van jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 132 300 zł , podczas gdy McLaren Super Series Coupe kosztuje 1 317 900 zł . Różnica wynosi około 1 185 523 zł.
W spalaniu również widać różnice: VW Caddy Compact Van zużywa 0,5 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż McLaren Super Series Coupe, który spala 12,2 L/100km. To około 11,7 L/100km różnicy.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Pod względem mocy silnika McLaren Super Series Coupe ma istotnie więcej mocy – 750 KM zamiast 150 KM. To różnica około 600 KM.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: McLaren Super Series Coupe ciągnie zdecydowanie mocniej – 800 Nm wobec 320 Nm. Różnica to około 480 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Oba samochody oferują miejsce dla 2 osób.
Pod względem masy własnej McLaren Super Series Coupe jest minimalnie lżejszy – 1 389 kg wobec 1 442 kg. Różnica to około 53 kg.
VW Caddy Compact Van nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
VW Caddy to zwinny i praktyczny kompan dla małych firm i rodzin, łączący funkcjonalność dostawczaka z wygodą osobówki. Ma sprytne rozwiązania ładunkowe i nie udaje większego niż jest — idealny, jeśli chcesz auta, które pracuje ciężko, a manewrowanie po mieście jest przyjemnością.
szczegółyMcLaren Super Series Coupé to rasowe coupé, które łączy teatralne emocje z chirurgiczną precyzją prowadzenia — wsiadasz i od razu czujesz, że droga zmienia się w scenę. Dla kupujących to świetny sposób na spektakularny wizerunek i intensywne doznania z jazdy, choć trzeba pamiętać, że to wybór dla miłośników sportowego charakteru na co dzień.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
132 300 - 216 900 zł
|
Cena
1 317 900 zł
|
|
Zużycie L/100km
0,5 - 6,8 L/100km
|
Zużycie L/100km
12,2 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
117 - 120 km
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
19,7 kWh
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
11 - 154 g/km
|
CO2
276 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
50 L
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Van
|
Typ nadwozia
Coupé
|
|
Miejsca siedzące
2
|
Miejsca siedzące
2
|
|
Drzwi
4 - 5
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 442 - 1 818 kg
|
Masa własna
1 389 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
210 L
|
|
Długość
4 500 - 4 853 mm
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 855 mm
|
Szerokość
2 161 mm
|
|
Wysokość
1 819 - 1 823 mm
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
3 100 - 3 700 L
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
628 - 759 kg
|
Ładowność
-
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
|
Typ silnika
Benzyna
|
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
|
|
Moc KM
102 - 150 KM
|
Moc KM
750 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 s
|
|
Maksymalna prędkość
175 - 186 km/h
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
220 - 320 Nm
|
Moment obrotowy
800 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
8
|
|
Moc kW
75 - 110 kW
|
Moc kW
552 kW
|
|
Pojemność silnika
1 498 - 1 968 cm3
|
Pojemność silnika
3 994 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2024
|
Rok modelowy
2023
|
|
Klasa efektywności CO2
E, B
|
Klasa efektywności CO2
G
|
|
Marka
VW
|
Marka
McLaren
|