VS

VW Golf Variant vs McLaren Super Series Coupe porównanie

Porównaj moc (204 KM vs 750 KM), bagażnik i cenę (147 800 zł vs 1 317 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – VW Golf Variant czy McLaren Super Series Coupe.

VW Golf Variant vs McLaren Super Series Coupe: najważniejsze różnice

VW Golf Variant

  • istotnie tańszy
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • prawie niezauważalnie lżejszy
  • wyraźnie bardziej większy bagażnik
szczegóły

McLaren Super Series Coupe

  • znacznie większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Golf Variant

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

VW Golf Variant jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 147 800 zł , podczas gdy McLaren Super Series Coupe kosztuje 1 317 900 zł . Różnica wynosi około 1 170 016 zł.

W spalaniu również widać różnice: VW Golf Variant zużywa 4,3 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż McLaren Super Series Coupe, który spala 12,2 L/100km. To około 7,9 L/100km różnicy.

Golf Variant

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika McLaren Super Series Coupe ma znacznie więcej mocy750 KM zamiast 204 KM. To różnica około 546 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h McLaren Super Series Coupe jest znacznie szybszy – 2,8 s wobec 6,5 s. Różnica wynosi około 3,7 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: McLaren Super Series Coupe ciągnie istotnie mocniej – 800 Nm wobec 360 Nm. Różnica to około 440 Nm.

Golf Variant

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: VW Golf Variant oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej VW Golf Variant jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 366 kg wobec 1 389 kg. Różnica to około 23 kg.

Pod względem pojemności bagażnika VW Golf Variant oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 611 L wobec 210 L. To różnica około 401 L litrów.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW Golf Variant nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 147 800 zł
Golf Variant

VW Golf Variant

  • Typ silnika : Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 116 - 204 KM
  • Zużycie L/100km : 4,3 - 7 L/100km
VW Golf Variant
McLaren Super Series Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

VW Golf Variant

Golf Variant to praktyczne kombi, które łączy zwinne prowadzenie z codzienną użytecznością i dyskretną elegancją. Jeśli potrzebujesz auta, które pomieści wózek, sprzęt weekendowy i spokój ducha na długich trasach, a przy tym nie krzyczy reklamą swojego właściciela, Golf Variant będzie rozsądnym wyborem.

szczegóły

McLaren Super Series Coupe

McLaren Super Series Coupé to rasowe coupé, które łączy teatralne emocje z chirurgiczną precyzją prowadzenia — wsiadasz i od razu czujesz, że droga zmienia się w scenę. Dla kupujących to świetny sposób na spektakularny wizerunek i intensywne doznania z jazdy, choć trzeba pamiętać, że to wybór dla miłośników sportowego charakteru na co dzień.

szczegóły
VW Golf Variant
McLaren Super Series Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
147 800 - 198 900 zł
Cena
1 317 900 zł
Zużycie L/100km
4,3 - 7 L/100km
Zużycie L/100km
12,2 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
114 - 159 g/km
CO2
276 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 366 - 1 551 kg
Masa własna
1 389 kg
Pojemność bagażnika
611 L
Pojemność bagażnika
210 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 789 mm
Szerokość
2 161 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
509 - 547 kg
Ładowność
-

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
116 - 204 KM
Moc KM
750 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,5 - 10,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
220 - 360 Nm
Moment obrotowy
800 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
8
Moc kW
85 - 150 kW
Moc kW
552 kW
Pojemność silnika
1 498 - 1 984 cm3
Pojemność silnika
3 994 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
D, F, C
Klasa efektywności CO2
G
Marka
VW
Marka
McLaren
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.