VS

VW Polo vs Renault Twingo porównanie

Porównaj moc (207 KM vs 82 KM), bagażnik i cenę (88 500 zł vs 87 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – VW Polo czy Renault Twingo.

VW Polo vs Renault Twingo: najważniejsze różnice

VW Polo

4,1 (3 Opinie)
oceń
  • znacznie większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
  • lekko lżejszy
  • trochę większy bagażnik
szczegóły

Renault Twingo

4,1 (1 Opinie)
oceń
  • prawie niezauważalnie tańszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Polo

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Renault Twingo jest prawie niezauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 87 400 zł , podczas gdy VW Polo kosztuje 88 500 zł . Różnica wynosi około 1 033 zł.

Twingo

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika VW Polo ma znacznie więcej mocy207 KM zamiast 82 KM. To różnica około 125 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h VW Polo jest znacznie szybszy – 6,5 s wobec 12,1 s. Różnica wynosi około 5,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW Polo ciągnie istotnie mocniej – 320 Nm wobec 175 Nm. Różnica to około 145 Nm.

Polo

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: VW Polo oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej VW Polo jest lekko lżejszy – 1 143 kg wobec 1 275 kg. Różnica to około 132 kg.

Pod względem pojemności bagażnika VW Polo oferuje trochę więcej miejsca – 351 L wobec 305 L. To różnica około 46 L litrów.

Pod względem ładowności VW Polo wypada widocznie lepiej – 457 kg wobec 320 kg. Różnica to około 137 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW Polo nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 88 500 zł
Polo

VW Polo

  • Typ silnika : Benzyna
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 80 - 207 KM
  • Zużycie L/100km : 5,1 - 6,5 L/100km
VW Polo
Renault Twingo

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

VW Polo

Polo to zgrabny hatchback, który łączy niemiecką solidność z rozsądną praktycznością, oferując przyjemne wnętrze i przewidywalne prowadzenie. Nie krzyczy luksusem, ale jest sprytnym wyborem dla kogoś, kto chce auta odpornego na codzienne wyzwania i bez zbędnego dramatu.

szczegóły

Renault Twingo

Twingo to miejski spryciarz — zwinne i skrojone pod ciasne uliczki, dzięki czemu parkowanie przestaje być codziennym wyzwaniem. Wnętrze ma więcej temperamentu niż wygląda na pierwszy rzut oka, oferując praktyczność z przymrużeniem oka i idealne nastawienie dla kierowcy szukającego osobowości zamiast nudnej neutralności.

szczegóły
VW Polo
Renault Twingo

Koszty i Zużycie

Cena
88 500 - 158 100 zł
Cena
87 400 - 94 800 zł
Zużycie L/100km
5,1 - 6,5 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
13,1 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
260 - 262 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
116 - 148 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 143 - 1 378 kg
Masa własna
1 275 - 1 294 kg
Pojemność bagażnika
351 L
Pojemność bagażnika
305 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 751 mm
Szerokość
1 720 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
432 - 457 kg
Ładowność
301 - 320 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
80 - 207 KM
Moc KM
82 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,5 - 15,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
93 - 320 Nm
Moment obrotowy
175 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
59 - 152 kW
Moc kW
60 kW
Pojemność silnika
999 - 1 984 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
D, E
Klasa efektywności CO2
A
Marka
VW
Marka
Renault
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.