VS

Abarth 500 595 695 vs Honda Prelude porównanie

Porównaj moc (155 KM vs 184 KM), bagażnik i cenę (166 900 zł vs 217 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Abarth 500 595 695 czy Honda Prelude.

Abarth 500 595 695 vs Honda Prelude: najważniejsze różnice

Abarth 500 595 695

  • odczuwalnie tańszy
  • nieco szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo lżejszy
szczegóły

Honda Prelude

4 (1 Opinie)
oceń
  • nieco większa moc
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

500 595 695

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Abarth 500 595 695 jest odczuwalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 166 900 zł , podczas gdy Honda Prelude kosztuje 217 400 zł . Różnica wynosi około 50 562 zł.

500 595 695

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Honda Prelude ma nieco więcej mocy184 KM zamiast 155 KM. To różnica około 29 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Abarth 500 595 695 jest nieco szybszy – 7 s wobec 8,2 s. Różnica wynosi około 1,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Honda Prelude ciągnie zauważalnie mocniej – 315 Nm wobec 235 Nm. Różnica to około 80 Nm.

500 595 695

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 4 osób.

Pod względem masy własnej Abarth 500 595 695 jest ledwo lżejszy – 1 410 kg wobec 1 545 kg. Różnica to około 135 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Honda Prelude oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 264 L wobec 185 L. To różnica około 79 L litrów.

Pod względem ładowności Abarth 500 595 695 wypada widocznie lepiej – 385 kg wobec 305 kg. Różnica to około 80 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Abarth 500 595 695 wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 166 900 zł
500 595 695

Abarth 500 595 695

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 155 KM
  • Zużycie kWh/100km : 17,1 - 18,8 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 242 - 265 km
Abarth 500 595 695
Honda Prelude

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Abarth 500 595 695

Abarth 500/595/695 — na co dzień po prostu Abarth — to mały, włoski hot hatch z temperamentem znacznie przewyższającym jego gabaryty; dynamiczne reakcje i charakterystyczne brzmienie zmieniają nawet krótką przejażdżkę w małą przygodę. To wybór dla tych, którzy wolą emocje od bagażnika — styl, prowadzenie i frajda z jazdy stoją wyżej niż codzienna praktyczność czy niskie koszty utrzymania.

szczegóły

Honda Prelude

Honda Prelude to coupe, które łączy lekkość prowadzenia z klasycznym urokiem japońskiej szkoły, zamieniając każdą krętą drogę w małe święto kierowcy. Jeśli szukasz auta z duszą i solidnością na co dzień, a przy tym lubisz dyskretny sportowy sznyt, Prelude poda to wszystko na tacy z odrobiną oldschoolowego charakteru.

szczegóły
Abarth 500 595 695
Honda Prelude

Koszty i Zużycie

Cena
166 900 - 197 600 zł
Cena
217 400 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
5,2 L/100km
Zużycie kWh/100km
17,1 - 18,8 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
242 - 265 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
117 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
4
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 410 - 1 435 kg
Masa własna
1 545 kg
Pojemność bagażnika
185 L
Pojemność bagażnika
264 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 682 mm
Szerokość
1 880 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
370 - 385 kg
Ładowność
305 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
155 KM
Moc KM
184 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,2 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
235 Nm
Moment obrotowy
315 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
114 kW
Moc kW
135 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 993 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
D
Marka
Abarth
Marka
Honda
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.