VS

Alpine A110 vs BMW 2 Series Active Tourer porównanie

Porównaj moc (345 KM vs 326 KM), bagażnik i cenę (283 100 zł vs 161 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Alpine A110 czy BMW 2 Series Active Tourer.

Alpine A110 vs BMW 2 Series Active Tourer: najważniejsze różnice

Alpine A110

  • prawie niezauważalnie większa moc
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
  • widocznie lżejszy
szczegóły

BMW 2 Series Active Tourer

4,1 (1 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • istotnie bardziej oszczędny
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

A110

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

BMW 2 Series Active Tourer jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 161 400 zł , podczas gdy Alpine A110 kosztuje 283 100 zł . Różnica wynosi około 121 682 zł.

W spalaniu również widać różnice: BMW 2 Series Active Tourer zużywa 2,9 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Alpine A110, który spala 6,7 L/100km. To około 3,8 L/100km różnicy.

2 Series Active Tourer

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Alpine A110 ma prawie niezauważalnie więcej mocy345 KM zamiast 326 KM. To różnica około 19 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Alpine A110 jest zdecydowanie szybszy – 3,8 s wobec 5,5 s. Różnica wynosi około 1,7 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW 2 Series Active Tourer ciągnie w niewielkim stopniu mocniej – 477 Nm wobec 420 Nm. Różnica to około 57 Nm.

A110

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: BMW 2 Series Active Tourer oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Alpine A110 jest widocznie lżejszy – 1 150 kg wobec 1 545 kg. Różnica to około 395 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW 2 Series Active Tourer oferuje znacznie więcej miejsca – 470 L wobec 96 L. To różnica około 374 L litrów.

Pod względem ładowności BMW 2 Series Active Tourer wypada znacznie lepiej – 505 kg wobec 210 kg. Różnica to około 295 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW 2 Series Active Tourer jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 161 400 zł
2 Series Active Tourer

BMW 2 Series Active Tourer

  • Typ silnika : Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 122 - 326 KM
  • Zużycie L/100km : 2,9 - 6,2 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 82 km
Alpine A110
BMW 2 Series Active Tourer

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Alpine A110

Alpine A110 to rasowe sportowe coupe, które zamiast chwalić się cyferkami stawia na lekkość i bezpośredni kontakt z drogą. Za kółkiem oferuje zwinność i radość z jazdy — samochód dla tych, którzy wolą precyzję i uśmiech na twarzy zamiast surowej siły.

szczegóły

BMW 2 Series Active Tourer

BMW Serii 2 Active Tourer to wygodny i praktyczny kompaktowy van, który łączy elegancję BMW z rodzinną funkcjonalnością — idealny dla tych, którzy potrzebują więcej przestrzeni, ale nie chcą rezygnować ze stylu. Na drodze potrafi zaskoczyć pewnym prowadzeniem jak na swoją klasę, a przy tym nie udaje sportowego coupe — to po prostu rozsądny wybór dla kierowców ceniących komfort z odrobiną przyjemności.

szczegóły
Alpine A110
BMW 2 Series Active Tourer

Koszty i Zużycie

Cena
283 100 - 1 449 600 zł
Cena
161 400 - 248 400 zł
Zużycie L/100km
6,7 - 6,9 L/100km
Zużycie L/100km
2,9 - 6,2 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
82 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
152 - 157 g/km
CO2
65 - 140 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Coupé
Typ nadwozia
MPV
Miejsca siedzące
2
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 150 - 1 194 kg
Masa własna
1 545 - 1 920 kg
Pojemność bagażnika
96 L
Pojemność bagażnika
406 - 470 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 798 mm
Szerokość
1 824 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
166 - 210 kg
Ładowność
465 - 505 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
252 - 345 KM
Moc KM
122 - 326 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 4,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,5 - 10,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
320 - 420 Nm
Moment obrotowy
230 - 477 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
185 - 254 kW
Moc kW
90 - 240 kW
Pojemność silnika
1 798 cm3
Pojemność silnika
1 499 - 1 998 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
F, E
Klasa efektywności CO2
E, D, B
Marka
Alpine
Marka
BMW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.