VS

Alpine A110 vs Lotus Emeya porównanie

Porównaj moc (345 KM vs 918 KM), bagażnik i cenę (283 100 zł vs 474 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Alpine A110 czy Lotus Emeya.

Alpine A110 vs Lotus Emeya: najważniejsze różnice

Alpine A110

  • zdecydowanie tańszy
  • wyraźnie bardziej lżejszy
szczegóły

Lotus Emeya

4,6 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie większa moc
  • odczuwalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

A110

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Alpine A110 jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 283 100 zł , podczas gdy Lotus Emeya kosztuje 474 400 zł . Różnica wynosi około 191 265 zł.

Emeya

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Lotus Emeya ma zdecydowanie więcej mocy918 KM zamiast 345 KM. To różnica około 573 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Lotus Emeya jest odczuwalnie szybszy – 2,8 s wobec 3,8 s. Różnica wynosi około 1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Lotus Emeya ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 985 Nm wobec 420 Nm. Różnica to około 565 Nm.

A110

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Lotus Emeya oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Alpine A110 jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 150 kg wobec 2 555 kg. Różnica to około 1 405 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Lotus Emeya oferuje znacznie więcej miejsca – 509 L wobec 96 L. To różnica około 413 L litrów.

Pod względem ładowności Lotus Emeya wypada wyraźnie bardziej lepiej – 545 kg wobec 210 kg. Różnica to około 335 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Lotus Emeya przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 474 400 zł
Emeya

Lotus Emeya

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 612 - 918 KM
  • Zużycie kWh/100km : 18,7 - 22,4 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 485 - 580 km
Alpine A110
Lotus Emeya

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Alpine A110

Alpine A110 to rasowe sportowe coupe, które zamiast chwalić się cyferkami stawia na lekkość i bezpośredni kontakt z drogą. Za kółkiem oferuje zwinność i radość z jazdy — samochód dla tych, którzy wolą precyzję i uśmiech na twarzy zamiast surowej siły.

szczegóły

Lotus Emeya

Lotus Emeya to elektryczne gran turismo, które łączy drapieżną stylistykę z przestronnym, komfortowym wnętrzem zaprojektowanym z myślą o długich podróżach. To wybór dla kierowców, którzy oczekują sportowych wrażeń na co dzień — i wolą zostawiać za sobą tylko uśmiechy, nie chmury spalin.

szczegóły
Alpine A110
Lotus Emeya

Koszty i Zużycie

Cena
283 100 - 1 449 600 zł
Cena
474 400 - 707 200 zł
Zużycie L/100km
6,7 - 6,9 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,7 - 22,4 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
485 - 580 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
98,9 kWh
CO2
152 - 157 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Coupé
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
2
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 150 - 1 194 kg
Masa własna
2 555 - 2 650 kg
Pojemność bagażnika
96 L
Pojemność bagażnika
509 L
Długość
-
Długość
5 139 mm
Szerokość
1 798 mm
Szerokość
2 005 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 459 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 388 L
Ładowność
166 - 210 kg
Ładowność
450 - 545 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
252 - 345 KM
Moc KM
612 - 918 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 4,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 - 4,2 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
250 - 256 km/h
Moment obrotowy
320 - 420 Nm
Moment obrotowy
710 - 985 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
185 - 254 kW
Moc kW
450 - 675 kW
Pojemność silnika
1 798 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
F, E
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Alpine
Marka
Lotus
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.