VS

Audi A6 Avant vs Toyota RAV4 porównanie

Porównaj moc (381 KM vs 309 KM), bagażnik i cenę (254 800 zł vs 193 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Audi A6 Avant czy Toyota RAV4.

Audi A6 Avant vs Toyota RAV4: najważniejsze różnice

Audi A6 Avant

  • nieco większa moc
  • zdecydowanie większy zasięg elektryczny
  • widocznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Toyota RAV4

4,8 (13 Opinie)
oceń
  • zauważalnie tańszy
  • istotnie bardziej oszczędny
  • w niewielkim stopniu lżejszy
  • ledwo większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

A6 Avant

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Toyota RAV4 jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 193 200 zł , podczas gdy Audi A6 Avant kosztuje 254 800 zł . Różnica wynosi około 61 544 zł.

W spalaniu również widać różnice: Toyota RAV4 zużywa 1,3 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Audi A6 Avant, który spala 2,3 L/100km. To około 1 L/100km różnicy.

Pod względem zasięgu elektrycznego Audi A6 Avant wypada zdecydowanie lepiej: osiąga do 724 km, czyli około 587 km więcej niż Toyota RAV4.

RAV4

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Audi A6 Avant ma nieco więcej mocy381 KM zamiast 309 KM. To różnica około 72 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Audi A6 Avant jest widocznie szybszy – 4,7 s wobec 5,8 s. Różnica wynosi około 1,1 s sekundy.

A6 Avant

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Toyota RAV4 jest w niewielkim stopniu lżejszy – 1 655 kg wobec 1 865 kg. Różnica to około 210 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Toyota RAV4 oferuje ledwo więcej miejsca – 514 L wobec 503 L. To różnica około 11 L litrów.

Pod względem ładowności Toyota RAV4 wypada niewiele lepiej – 610 kg wobec 570 kg. Różnica to około 40 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Audi A6 Avant jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 254 800 zł
A6 Avant

Audi A6 Avant

  • Typ silnika Elektryczny, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na tylne koła, Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM 204 - 381 KM
  • Zużycie L/100km 2,3 - 7,5 L/100km
  • Zużycie kWh/100km 14,5 - 14,8 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 94 - 724 km
Audi A6 Avant
Toyota RAV4

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Audi A6 Avant

Audi A6 Avant to kombi łączące elegancję limuzyny z praktycznością auta rodzinnego, dzięki czemu codzienne dojazdy i dłuższe wyprawy zyskują luksusowy sznyt. Przemyślane wnętrze, pewne prowadzenie i solidne wykończenie przekonają wymagających kierowców, a bagażnik pomieści wszystko, co trzeba — nawet humor pasażerów.

szczegóły

Toyota RAV4

RAV4 to wszechstronny SUV, który łączy komfort codziennej jazdy z poczuciem bezpieczeństwa i przestronnością wnętrza. Sprawdza się dobrze zarówno w miejskich warunkach, jak i na dłuższych trasach, oferując niezawodność i praktyczne rozwiązania dla rodziny.

szczegóły
Audi A6 Avant
Toyota RAV4

Koszty i Zużycie

Cena
254 800 - 360 000 zł
Cena
193 200 - 277 600 zł
Zużycie L/100km
2,3 - 7,5 L/100km
Zużycie L/100km
1,3 - 5,3 L/100km
Zużycie kWh/100km
14,5 - 14,8 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
94 - 724 km
Zasięg elektryczny
133 - 137 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 170 g/km
CO2
30 - 121 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 865 - 2 260 kg
Masa własna
1 655 - 1 960 kg
Pojemność bagażnika
404 - 503 L
Pojemność bagażnika
446 - 514 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 875 - 1 923 mm
Szerokość
1 880 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
500 - 570 kg
Ładowność
515 - 610 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Hybryda pełna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
204 - 381 KM
Moc KM
185 - 309 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,7 - 8,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,8 - 8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
340 - 580 Nm
Moment obrotowy
-
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
4
Moc kW
150 - 280 kW
Moc kW
136 - 227 kW
Pojemność silnika
1 968 - 2 995 cm3
Pojemność silnika
2 487 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A, F, D, E, B
Klasa efektywności CO2
C, D, B
Marka
Audi
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.