VS

Audi Q2 vs Bentley Bentayga porównanie

Porównaj moc (300 KM vs 550 KM), bagażnik i cenę (127 400 zł vs 908 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Audi Q2 czy Bentley Bentayga.

Audi Q2 vs Bentley Bentayga: najważniejsze różnice

Audi Q2

4,7 (4 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • istotnie lżejszy
szczegóły

Bentley Bentayga

  • istotnie większa moc
  • prawie niezauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • w niewielkim stopniu większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Q2

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Audi Q2 jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 127 400 zł , podczas gdy Bentley Bentayga kosztuje 908 400 zł . Różnica wynosi około 781 050 zł.

W spalaniu również widać różnice: Audi Q2 zużywa 4,8 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Bentley Bentayga, który spala 13 L/100km. To około 8,2 L/100km różnicy.

Bentayga

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Bentley Bentayga ma istotnie więcej mocy550 KM zamiast 300 KM. To różnica około 250 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Bentley Bentayga jest prawie niezauważalnie szybszy – 4,5 s wobec 4,9 s. Różnica wynosi około 0,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Bentley Bentayga ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 770 Nm wobec 400 Nm. Różnica to około 370 Nm.

Q2

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Audi Q2 jest istotnie lżejszy – 1 330 kg wobec 2 415 kg. Różnica to około 1 085 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Bentley Bentayga oferuje w niewielkim stopniu więcej miejsca – 484 L wobec 405 L. To różnica około 79 L litrów.

Pod względem ładowności Bentley Bentayga wypada zauważalnie lepiej – 835 kg wobec 510 kg. Różnica to około 325 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Audi Q2 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 127 400 zł
Q2

Audi Q2

  • Typ silnika : Benzyna, Diesel
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 116 - 300 KM
  • Zużycie L/100km : 4,8 - 8,1 L/100km
Audi Q2
Bentley Bentayga

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Audi Q2

Audi Q2 to kompaktowy crossover, który łączy miejską zwinność z eleganckim, niemieckim wykończeniem — idealny dla tych, którzy chcą wyglądać poważnie na parkingu i zwinnie w korku. Wnętrze jest schludne i przyjemne, a prowadzenie bardziej zdyscyplinowane niż mógłby sugerować jego wygląd, dzięki czemu codzienna jazda daje więcej frajdy, niż wskazywałby to jego rozmiar.

szczegóły

Bentley Bentayga

Bentayga to luksusowy SUV, który łączy ręczne wykonanie wnętrza z wyraźną prezencją na drodze — wsiadasz do niego jak do prywatnego salonu. Za kierownicą daje bezkompromisowy komfort i poczucie statusu, a jego sylwetka przyciąga spojrzenia jak gwiazda na czerwonym dywanie.

szczegóły
Audi Q2
Bentley Bentayga

Koszty i Zużycie

Cena
127 400 - 223 600 zł
Cena
908 400 - 1 180 800 zł
Zużycie L/100km
4,8 - 8,1 L/100km
Zużycie L/100km
13 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
50 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
17,3 kWh
CO2
127 - 183 g/km
CO2
294 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
75 - 85 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4 - 5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 330 - 1 610 kg
Masa własna
2 415 - 2 514 kg
Pojemność bagażnika
355 - 405 L
Pojemność bagażnika
484 L
Długość
-
Długość
5 125 - 5 305 mm
Szerokość
1 794 - 1 802 mm
Szerokość
1 998 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 728 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 774 L
Ładowność
450 - 510 kg
Ładowność
736 - 835 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Diesel
Typ silnika
Benzyna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
116 - 300 KM
Moc KM
462 - 550 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,9 - 10,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,5 - 5,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
254 - 290 km/h
Moment obrotowy
200 - 400 Nm
Moment obrotowy
700 - 770 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
6 - 8
Moc kW
85 - 221 kW
Moc kW
340 - 404 kW
Pojemność silnika
999 - 1 984 cm3
Pojemność silnika
2 995 - 3 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 020 - 2 022
Klasa efektywności CO2
D, F, E, G
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Audi
Marka
Bentley
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.