VS

Audi Q4 e-tron vs Nissan X-Trail porównanie

Porównaj moc (340 KM vs 213 KM), bagażnik i cenę (208 700 zł vs 175 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Audi Q4 e-tron czy Nissan X-Trail.

Audi Q4 e-tron vs Nissan X-Trail: najważniejsze różnice

Audi Q4 e-tron

4,9 (2 Opinie)
oceń
  • widocznie większa moc
  • widocznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Nissan X-Trail

4,6 (5 Opinie)
oceń
  • trochę tańszy
  • wyraźnie lżejszy
  • ledwo większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Q4 e-tron

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Nissan X-Trail jest trochę tańszy – jego cena zaczyna się od 175 100 zł , podczas gdy Audi Q4 e-tron kosztuje 208 700 zł . Różnica wynosi około 33 605 zł.

X-Trail

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Audi Q4 e-tron ma widocznie więcej mocy340 KM zamiast 213 KM. To różnica około 127 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Audi Q4 e-tron jest widocznie szybszy – 5,4 s wobec 7 s. Różnica wynosi około 1,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Audi Q4 e-tron ciągnie zauważalnie mocniej – 679 Nm wobec 525 Nm. Różnica to około 154 Nm.

Q4 e-tron

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Nissan X-Trail oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej Nissan X-Trail jest wyraźnie lżejszy – 1 668 kg wobec 2 035 kg. Różnica to około 367 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Nissan X-Trail oferuje ledwo więcej miejsca – 585 L wobec 535 L. To różnica około 50 L litrów.

Pod względem ładowności Nissan X-Trail wypada trochę lepiej – 574 kg wobec 515 kg. Różnica to około 59 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Audi Q4 e-tron przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 208 700 zł
Q4 e-tron

Audi Q4 e-tron

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 204 - 340 KM
  • Zużycie kWh/100km : 14,8 - 16,2 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 440 - 592 km
Audi Q4 e-tron
Nissan X-Trail

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Audi Q4 e-tron

Audi Q4 e-tron to elektryczny kompakt premium, który łączy elegancką stylistykę z przestronnym i przemyślanym wnętrzem — idealny wybór dla tych, którzy chcą cichej i komfortowej jazdy bez kompromisów. Za kierownicą daje poczucie pewności i spokoju, a nowoczesne rozwiązania oraz świeży design sprawiają, że codzienne dojazdy zamieniają się w małą przyjemność.

szczegóły

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail to praktyczny i wygodny SUV dla rodziny, który stawia na komfort i funkcjonalność zamiast krzykliwej ekstrawagancji. Jeśli szukasz auta, które nie będzie gwiazdą pokazu, za to świetnie sprawdzi się na dłuższych trasach i w codziennym użytkowaniu, X-Trail trafi w sedno.

szczegóły
Audi Q4 e-tron
Nissan X-Trail

Koszty i Zużycie

Cena
208 700 - 272 100 zł
Cena
175 100 - 258 900 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
5,7 - 6,9 L/100km
Zużycie kWh/100km
14,8 - 16,2 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
440 - 592 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
131 - 161 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5 - 7
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 035 - 2 235 kg
Masa własna
1 668 - 1 961 kg
Pojemność bagażnika
515 - 535 L
Pojemność bagażnika
177 - 585 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 865 mm
Szerokość
1 840 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
505 - 515 kg
Ładowność
432 - 574 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT, Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
204 - 340 KM
Moc KM
163 - 213 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,4 - 8,1 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7 - 9,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
350 - 679 Nm
Moment obrotowy
300 - 525 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
3
Moc kW
150 - 250 kW
Moc kW
120 - 157 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 497 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
F, D, E
Marka
Audi
Marka
Nissan
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.