VS

Bentley Flying Spur vs Maserati GT2 Stradale porównanie

Porównaj moc (550 KM vs 641 KM), bagażnik i cenę (926 900 zł vs 1 361 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Bentley Flying Spur czy Maserati GT2 Stradale.

Bentley Flying Spur vs Maserati GT2 Stradale: najważniejsze różnice

Bentley Flying Spur

  • znacznie tańszy
  • istotnie bardziej oszczędny
  • zdecydowanie większy bagażnik
szczegóły

Maserati GT2 Stradale

  • w niewielkim stopniu większa moc
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • zdecydowanie lżejszy
szczegóły

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Flying Spur

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Bentley Flying Spur jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 926 900 zł , podczas gdy Maserati GT2 Stradale kosztuje 1 361 800 zł . Różnica wynosi około 434 893 zł.

W spalaniu również widać różnice: Bentley Flying Spur zużywa 3,3 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Maserati GT2 Stradale, który spala 11,6 L/100km. To około 8,3 L/100km różnicy.

GT2 Stradale

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Maserati GT2 Stradale ma w niewielkim stopniu więcej mocy641 KM zamiast 550 KM. To różnica około 91 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Maserati GT2 Stradale jest istotnie szybszy – 2,8 s wobec 4,1 s. Różnica wynosi około 1,3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Bentley Flying Spur ciągnie minimalnie mocniej – 770 Nm wobec 720 Nm. Różnica to około 50 Nm.

Flying Spur

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Bentley Flying Spur oferuje więcej miejsc siedzących – 4 wobec 2.

Pod względem masy własnej Maserati GT2 Stradale jest zdecydowanie lżejszy – 1 475 kg wobec 2 330 kg. Różnica to około 855 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Bentley Flying Spur oferuje zdecydowanie więcej miejsca – 420 L wobec 100 L. To różnica około 320 L litrów.

Pod względem ładowności Bentley Flying Spur wypada znacznie lepiej – 650 kg wobec 315 kg. Różnica to około 335 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Bentley Flying Spur dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 926 900 zł
Flying Spur

Bentley Flying Spur

  • Typ silnika Hybryda plug-in, Benzyna
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na cztery koła
  • Moc KM 544 - 550 KM
  • Zużycie L/100km 3,3 - 12,7 L/100km
  • Zasięg elektryczny 41 km
Bentley Flying Spur
Maserati GT2 Stradale

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Bentley Flying Spur

Bentley Flying Spur to limuzyna, która łączy wyrafinowaną elegancję z wyraźnym charakterem, a wnętrze szyte na miarę otula pasażerów miękkością i prestiżem. To auto dla tych, którzy chcą być przewożeni jak VIP, ale jednocześnie cenią radość z jazdy — z brytyjskim wdziękiem i odrobiną sportowego temperamentu.

szczegóły

Maserati GT2 Stradale

Maserati GT2 Stradale to ucywilniony gladiator z toru: bezczelnie bezpośredni w reakcjach, głośny w emocjach i piekielnie angażujący przy każdym muśnięciu gazu. Dla kierowcy, który chce wyścigowego temperamentu na co dzień, ten Włoch łączy bezkompromisową precyzję z nutą luksusu i wystrojem jakby właśnie uciekł z pit lane prosto do twojego garażu.

szczegóły
Bentley Flying Spur
Maserati GT2 Stradale

Koszty i Zużycie

Cena
926 900 - 954 600 zł
Cena
1 361 800 zł
Zużycie L/100km
3,3 - 12,7 L/100km
Zużycie L/100km
11,6 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
41 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
18 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
75 - 288 g/km
CO2
265 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
80 - 90 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
2
Drzwi
4
Drzwi
-
Masa własna
2 330 - 2 505 kg
Masa własna
1 475 kg
Pojemność bagażnika
420 L
Pojemność bagażnika
100 L
Długość
5 316 mm
Długość
-
Szerokość
2 013 mm
Szerokość
1 965 mm
Wysokość
1 483 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
525 - 650 kg
Ładowność
315 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda plug-in, Benzyna
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
544 - 550 KM
Moc KM
641 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,1 - 4,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 s
Maksymalna prędkość
285 - 318 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
750 - 770 Nm
Moment obrotowy
720 Nm
Liczba cylindrów
6 - 8
Liczba cylindrów
6
Moc kW
400 - 404 kW
Moc kW
471 kW
Pojemność silnika
2 894 - 3 996 cm3
Pojemność silnika
3 000 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 021 - 2 022
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
B, G
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Bentley
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.