VS

BMW 3 Series Saloon vs Kia Niro porównanie

Porównaj moc (530 KM vs 138 KM), bagażnik i cenę (204 700 zł vs 149 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW 3 Series Saloon czy Kia Niro.

BMW 3 Series Saloon vs Kia Niro: najważniejsze różnice

BMW 3 Series Saloon

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • znacznie bardziej oszczędny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Kia Niro

4,5 (3 Opinie)
oceń
  • zauważalnie tańszy
  • prawie niezauważalnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

3 Series Saloon

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Kia Niro jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 149 300 zł , podczas gdy BMW 3 Series Saloon kosztuje 204 700 zł . Różnica wynosi około 55 394 zł.

W spalaniu również widać różnice: BMW 3 Series Saloon zużywa 2,4 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż Kia Niro, który spala 4,5 L/100km. To około 2,1 L/100km różnicy.

Niro

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika BMW 3 Series Saloon ma wyraźnie bardziej więcej mocy530 KM zamiast 138 KM. To różnica około 392 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW 3 Series Saloon jest istotnie szybszy – 3,5 s wobec 11,1 s. Różnica wynosi około 7,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW 3 Series Saloon ciągnie zdecydowanie mocniej – 700 Nm wobec 265 Nm. Różnica to około 435 Nm.

3 Series Saloon

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Kia Niro jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 474 kg wobec 1 575 kg. Różnica to około 101 kg.

Pod względem ładowności BMW 3 Series Saloon wypada prawie niezauważalnie lepiej – 495 kg wobec 466 kg. Różnica to około 29 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW 3 Series Saloon wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 204 700 zł
3 Series Saloon

BMW 3 Series Saloon

  • Typ silnika : Mild Hybrid Diesel, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 150 - 530 KM
  • Zużycie L/100km : 2,4 - 10,1 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 96 - 101 km
BMW 3 Series Saloon
Kia Niro

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW 3 Series Saloon

BMW serii 3 to sedan, który wciąż potrafi łączyć sportowy charakter z codzienną elegancją — prowadzi się żywo, precyzyjnie i naprawdę zachęca do kolejnych kilometrów. Wnętrze trzyma wysoki poziom wykonania, a praktyczne rozwiązania nie psują przyjemności z jazdy; to auto dla kierowcy, który woli uśmiech na twarzy po powrocie do domu zamiast kolejnej kawy.

szczegóły

Kia Niro

Kia Niro to praktyczny crossover, który łączy miejską zwinność z przyjaznym podejściem do portfela — idealny dla tych, którzy chcą oszczędzać bez rezygnacji z wygody. Wnętrze jest pomysłowe i ergonomiczne, a spokojna jazda oraz niskie koszty eksploatacji czynią Niro rozsądnym i pewnym wyborem dla rodziny i osób dojeżdżających na co dzień.

szczegóły
BMW 3 Series Saloon
Kia Niro

Koszty i Zużycie

Cena
204 700 - 466 500 zł
Cena
149 300 - 173 000 zł
Zużycie L/100km
2,4 - 10,1 L/100km
Zużycie L/100km
4,5 - 4,9 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
96 - 101 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
54 - 227 g/km
CO2
102 - 111 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 575 - 1 960 kg
Masa własna
1 474 kg
Pojemność bagażnika
375 - 480 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 827 - 1 903 mm
Szerokość
1 825 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
405 - 495 kg
Ładowność
466 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
Typ silnika
Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów, Manualna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
150 - 530 KM
Moc KM
138 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,5 - 8,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,1 - 11,4 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
250 - 700 Nm
Moment obrotowy
265 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
4
Moc kW
110 - 390 kW
Moc kW
102 kW
Pojemność silnika
1 995 - 2 998 cm3
Pojemność silnika
1 580 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
D, E, F, G, B
Klasa efektywności CO2
C
Marka
BMW
Marka
Kia
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.