VS

BMW 4 Series Convertible vs Mercedes EQA porównanie

Porównaj moc (530 KM vs 228 KM), bagażnik i cenę (269 700 zł vs 235 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW 4 Series Convertible czy Mercedes EQA.

BMW 4 Series Convertible vs Mercedes EQA: najważniejsze różnice

BMW 4 Series Convertible

  • znacznie większa moc
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
  • trochę lżejszy
  • nieco większy bagażnik
szczegóły

Mercedes EQA

4,7 (2 Opinie)
oceń
  • trochę tańszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

4 Series Convertible

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Mercedes EQA jest trochę tańszy – jego cena zaczyna się od 235 100 zł , podczas gdy BMW 4 Series Convertible kosztuje 269 700 zł . Różnica wynosi około 34 616 zł.

EQA

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika BMW 4 Series Convertible ma znacznie więcej mocy530 KM zamiast 228 KM. To różnica około 302 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW 4 Series Convertible jest zdecydowanie szybszy – 3,7 s wobec 7,7 s. Różnica wynosi około 4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW 4 Series Convertible ciągnie zdecydowanie mocniej – 700 Nm wobec 390 Nm. Różnica to około 310 Nm.

4 Series Convertible

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Mercedes EQA oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej BMW 4 Series Convertible jest trochę lżejszy – 1 765 kg wobec 2 115 kg. Różnica to około 350 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW 4 Series Convertible oferuje nieco więcej miejsca – 385 L wobec 340 L. To różnica około 45 L litrów.

Pod względem ładowności Mercedes EQA wypada prawie niezauważalnie lepiej – 425 kg wobec 420 kg. Różnica to około 5 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW 4 Series Convertible jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 269 700 zł
4 Series Convertible

BMW 4 Series Convertible

  • Typ silnika Diesel MHEV, Benzyna, Benzyna MHEV
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM 184 - 530 KM
  • Zużycie L/100km 5,2 - 10,2 L/100km
BMW 4 Series Convertible
Mercedes EQA

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW 4 Series Convertible

BMW serii 4 kabriolet to samochód, który łączy elegancką, muskularną sylwetkę z prawdziwie kabrioletowym charakterem — zamknięty wygląda jak coupe, a z opuszczonym dachem daje czystą radość z jazdy na świeżym powietrzu. Dla kogoś, kto ceni sportowy wygląd i komfort na co dzień, to auto potrafi być jednocześnie poważne i zadziorne — idealne na weekendowe eskapady, gdy wiatr robi za stylistę włosów.

szczegóły

Mercedes EQA

Mercedes EQA to elektryczny crossover, który łączy przemyślaną elegancję marki z miejską zwinnością — samochód dla tych, którzy chcą elektrycznego komfortu bez uczucia kompromisu. W codziennej jeździe jest kulturalny i przewidywalny, ale pamiętaj, że lśniący znaczek Mercedesa nie przykryje wszystkich praktycznych ograniczeń, więc sprawdź, czy pasuje do twojego stylu życia.

szczegóły
BMW 4 Series Convertible
Mercedes EQA

Koszty i Zużycie

Cena
269 700 - 501 200 zł
Cena
235 100 - 281 400 zł
Zużycie L/100km
5,2 - 10,2 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
16,9 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
476 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
136 - 231 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kabriolet
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 765 - 2 055 kg
Masa własna
2 115 kg
Pojemność bagażnika
385 L
Pojemność bagażnika
340 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 852 - 1 887 mm
Szerokość
1 834 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
345 - 420 kg
Ładowność
425 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel MHEV, Benzyna, Benzyna MHEV
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
184 - 530 KM
Moc KM
228 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,7 - 8,2 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,7 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
300 - 700 Nm
Moment obrotowy
390 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
-
Moc kW
135 - 390 kW
Moc kW
168 kW
Pojemność silnika
1 995 - 2 998 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
E, F, G
Klasa efektywności CO2
A
Marka
BMW
Marka
Mercedes-Benz
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.