VS

BMW 5 Series Saloon vs Renault Twingo porównanie

Porównaj moc (727 KM vs 82 KM), bagażnik i cenę (260 500 zł vs 87 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW 5 Series Saloon czy Renault Twingo.

BMW 5 Series Saloon vs Renault Twingo: najważniejsze różnice

BMW 5 Series Saloon

  • wyraźnie bardziej większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

Renault Twingo

4,1 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • znacznie większy zasięg elektryczny
  • istotnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

5 Series Saloon

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Renault Twingo jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 87 400 zł , podczas gdy BMW 5 Series Saloon kosztuje 260 500 zł . Różnica wynosi około 173 079 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Renault Twingo wypada znacznie lepiej: osiąga do 262 km, czyli około 157 km więcej niż BMW 5 Series Saloon.

Twingo

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika BMW 5 Series Saloon ma wyraźnie bardziej więcej mocy727 KM zamiast 82 KM. To różnica około 645 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW 5 Series Saloon jest znacznie szybszy – 3,5 s wobec 12,1 s. Różnica wynosi około 8,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW 5 Series Saloon ciągnie znacznie mocniej – 1 000 Nm wobec 175 Nm. Różnica to około 825 Nm.

5 Series Saloon

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: BMW 5 Series Saloon oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej Renault Twingo jest istotnie lżejszy – 1 275 kg wobec 1 800 kg. Różnica to około 525 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW 5 Series Saloon oferuje znacznie więcej miejsca – 520 L wobec 305 L. To różnica około 215 L litrów.

Pod względem ładowności BMW 5 Series Saloon wypada istotnie lepiej – 600 kg wobec 320 kg. Różnica to około 280 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW 5 Series Saloon jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 260 500 zł
5 Series Saloon

BMW 5 Series Saloon

  • Typ silnika : Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 197 - 727 KM
  • Zużycie L/100km : 2,1 - 5,8 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 67 - 105 km
BMW 5 Series Saloon
Renault Twingo

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW 5 Series Saloon

BMW serii piątej to limuzyna dla tych, którzy oczekują elegancji i odrobiny radości za kierownicą; wnętrze emanuje klasą, a zawieszenie potrafi pogodzić komfort z pewnym pazurem prowadzenia. To auto, które zrobi dobre wrażenie na klientach i jednocześnie nie obrazi kierowcy lubiącego chwilę dynamicznej jazdy — idealny wybór dla kogoś, kto chce codziennej wygody i motoryzacyjnej iskry.

szczegóły

Renault Twingo

Twingo to miejski spryciarz — zwinne i skrojone pod ciasne uliczki, dzięki czemu parkowanie przestaje być codziennym wyzwaniem. Wnętrze ma więcej temperamentu niż wygląda na pierwszy rzut oka, oferując praktyczność z przymrużeniem oka i idealne nastawienie dla kierowcy szukającego osobowości zamiast nudnej neutralności.

szczegóły
BMW 5 Series Saloon
Renault Twingo

Koszty i Zużycie

Cena
260 500 - 637 800 zł
Cena
87 400 - 94 800 zł
Zużycie L/100km
2,1 - 5,8 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
13,1 kWh/100km
Zasięg elektryczny
67 - 105 km
Zasięg elektryczny
260 - 262 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
48 - 152 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 800 - 2 515 kg
Masa własna
1 275 - 1 294 kg
Pojemność bagażnika
466 - 520 L
Pojemność bagażnika
305 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 900 - 1 970 mm
Szerokość
1 720 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
425 - 600 kg
Ładowność
301 - 320 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
197 - 727 KM
Moc KM
82 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,5 - 7,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
330 - 1 000 Nm
Moment obrotowy
175 Nm
Liczba cylindrów
4 - 8
Liczba cylindrów
-
Moc kW
145 - 535 kW
Moc kW
60 kW
Pojemność silnika
1 995 - 4 395 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 023 - 2 026
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
D, E, B, C
Klasa efektywności CO2
A
Marka
BMW
Marka
Renault
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.