VS

BMW 5 Series Touring vs Chevrolet Corvette Coupe porównanie

Porównaj moc (727 KM vs 646 KM), bagażnik i cenę (272 400 zł vs 474 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW 5 Series Touring czy Chevrolet Corvette Coupe.

BMW 5 Series Touring vs Chevrolet Corvette Coupe: najważniejsze różnice

BMW 5 Series Touring

  • znacznie tańszy
  • nieco większa moc
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

Chevrolet Corvette Coupe

  • zauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • minimalnie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

5 Series Touring

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

BMW 5 Series Touring jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 272 400 zł , podczas gdy Chevrolet Corvette Coupe kosztuje 474 000 zł . Różnica wynosi około 201 632 zł.

W spalaniu również widać różnice: BMW 5 Series Touring zużywa 2,3 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Chevrolet Corvette Coupe, który spala 12,6 L/100km. To około 10,3 L/100km różnicy.

Corvette Coupe

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika BMW 5 Series Touring ma nieco więcej mocy727 KM zamiast 646 KM. To różnica około 81 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Chevrolet Corvette Coupe jest zauważalnie szybszy – 2,7 s wobec 3,6 s. Różnica wynosi około 0,9 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW 5 Series Touring ciągnie nieco mocniej – 1 000 Nm wobec 806 Nm. Różnica to około 194 Nm.

5 Series Touring

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: BMW 5 Series Touring oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Chevrolet Corvette Coupe jest minimalnie lżejszy – 1 730 kg wobec 1 850 kg. Różnica to około 120 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW 5 Series Touring oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 570 L wobec 357 L. To różnica około 213 L litrów.

Pod względem ładowności BMW 5 Series Touring wypada zdecydowanie lepiej – 620 kg wobec 250 kg. Różnica to około 370 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW 5 Series Touring wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 272 400 zł
5 Series Touring

BMW 5 Series Touring

  • Typ silnika Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM 197 - 727 KM
  • Zużycie L/100km 2,3 - 6,1 L/100km
  • Zasięg elektryczny 65 - 98 km
BMW 5 Series Touring
Chevrolet Corvette Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW 5 Series Touring

BMW serii 5 Touring to eleganckie kombi, które sprytnie łączy luksus limuzyny z codzienną praktycznością — wnętrze robi dobre wrażenie, a prowadzenie potrafi uprzyjemnić nawet długą trasę. Jeśli szukasz auta, które zabierze rodzinę i bagaż bez mruków, a przy tym nie krzyczy o uwagę, to warto je wziąć pod uwagę.

szczegóły

Chevrolet Corvette Coupe

Corvette Coupé to ikona amerykańskiej motoryzacji opakowana w drapieżne linie i rasowy ryk — samochód, który na ulicy nie zna słowa „przeoczony”. Za kierownicą dostajesz surowe emocje i precyzję prowadzenia, więc to wybór dla tych, którzy wolą adrenalinę od codziennej praktyczności.

szczegóły
BMW 5 Series Touring
Chevrolet Corvette Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
272 400 - 646 600 zł
Cena
474 000 - 800 800 zł
Zużycie L/100km
2,3 - 6,1 L/100km
Zużycie L/100km
12,6 - 16,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
65 - 98 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
53 - 157 g/km
CO2
289 - 377 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 850 - 2 550 kg
Masa własna
1 730 - 1 907 kg
Pojemność bagażnika
500 - 570 L
Pojemność bagażnika
355 - 357 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 900 - 1 970 mm
Szerokość
1 934 - 2 025 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
500 - 620 kg
Ładowność
193 - 250 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
Typ silnika
Hybryda pełna, Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Moc KM
197 - 727 KM
Moc KM
482 - 646 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,6 - 7,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,7 - 3,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
330 - 1 000 Nm
Moment obrotowy
613 - 806 Nm
Liczba cylindrów
4 - 8
Liczba cylindrów
8
Moc kW
145 - 535 kW
Moc kW
354 - 475 kW
Pojemność silnika
1 995 - 4 395 cm3
Pojemność silnika
5 460 - 6 162 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 026
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
E, F, B, C
Klasa efektywności CO2
G
Marka
BMW
Marka
Chevrolet
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.