VS

BMW i4 vs SERES 5 porównanie

Porównaj moc (601 KM vs 585 KM), bagażnik i cenę (253 000 zł vs 285 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW i4 czy SERES 5.

BMW i4 vs SERES 5: najważniejsze różnice

BMW i4

5 (3 Opinie)
oceń
  • w niewielkim stopniu tańszy
  • prawie niezauważalnie większa moc
  • zauważalnie bardziej oszczędny
  • zauważalnie większy zasięg elektryczny
  • lekko szybszy od 0 do 100 km/h
  • lekko lżejszy
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

i4

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

BMW i4 jest w niewielkim stopniu tańszy – jego cena zaczyna się od 253 000 zł , podczas gdy SERES 5 kosztuje 285 500 zł . Różnica wynosi około 32 463 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma BMW i4: z wynikiem 14,7 kWh/100km jest zauważalnie bardziej wydajny niż SERES 5, który zużywa 18,6 kWh/100km. Różnica to około 3,9 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego BMW i4 wypada zauważalnie lepiej: osiąga do 613 km, czyli około 183 km więcej niż SERES 5.

5

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika BMW i4 ma prawie niezauważalnie więcej mocy601 KM zamiast 585 KM. To różnica około 16 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW i4 jest lekko szybszy – 3,7 s wobec 4,1 s. Różnica wynosi około 0,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: SERES 5 ciągnie trochę mocniej – 940 Nm wobec 795 Nm. Różnica to około 145 Nm.

i4

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej BMW i4 jest lekko lżejszy – 2 070 kg wobec 2 360 kg. Różnica to około 290 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW i4 oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 470 L wobec 367 L. To różnica około 103 L litrów.

Pod względem ładowności BMW i4 wypada widocznie lepiej – 480 kg wobec 375 kg. Różnica to około 105 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW i4 wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 253 000 zł
i4

BMW i4

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 286 - 601 KM
  • Zużycie kWh/100km : 14,7 - 16,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 514 - 613 km
BMW i4
SERES 5

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW i4

BMW i4 to elektryczne gran turismo zaklęte w eleganckim nadwoziu sedana — daje frajdę z jazdy i codzienny komfort, bez teatralnych fajerwerków rasowych wyścigówek. Dla kupującego szukającego stylu i praktyczności to przekonująca propozycja; nie krzyczy o uwagę, tylko zaprasza klasą i charakterem.

szczegóły

SERES 5

Seres 5 to zaskakująco dojrzały crossover elektryczny — schludny w formie, przestronny w środku i zaprojektowany tak, by ułatwiać życie kierowcom szukającym rozsądnej alternatywy dla drogich marek. Wnętrze stawia na praktykę i intuicyjne multimedia, a całość sprawia wrażenie samochodu, który chce być używany na co dzień, nie tylko podziwiany na Instagramie.

szczegóły
BMW i4
SERES 5

Koszty i Zużycie

Cena
253 000 - 320 200 zł
Cena
285 500 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
14,7 - 16,7 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
18,6 kWh/100km
Zasięg elektryczny
514 - 613 km
Zasięg elektryczny
430 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 070 - 2 285 kg
Masa własna
2 360 kg
Pojemność bagażnika
470 L
Pojemność bagażnika
367 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 852 mm
Szerokość
1 930 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
445 - 480 kg
Ładowność
375 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
286 - 601 KM
Moc KM
585 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,7 - 6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
400 - 795 Nm
Moment obrotowy
940 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
210 - 442 kW
Moc kW
430 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
BMW
Marka
SERES
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.