VS

BMW X2 vs McLaren Supercar Series Coupe porównanie

Porównaj moc (300 KM vs 700 KM), bagażnik i cenę (213 500 zł vs 1 091 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW X2 czy McLaren Supercar Series Coupe.

BMW X2 vs McLaren Supercar Series Coupe: najważniejsze różnice

BMW X2

4,6 (1 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • prawie niezauważalnie bardziej oszczędny
szczegóły

McLaren Supercar Series Coupe

  • zdecydowanie większa moc
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • niewiele lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

X2

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

BMW X2 jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 213 500 zł , podczas gdy McLaren Supercar Series Coupe kosztuje 1 091 600 zł . Różnica wynosi około 878 133 zł.

W spalaniu również widać różnice: BMW X2 zużywa 4,5 L/100km i jest tym samym prawie niezauważalnie oszczędniejszy niż McLaren Supercar Series Coupe, który spala 4,6 L/100km. To około 0,1 L/100km różnicy.

X2

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika McLaren Supercar Series Coupe ma zdecydowanie więcej mocy700 KM zamiast 300 KM. To różnica około 400 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h McLaren Supercar Series Coupe jest istotnie szybszy – 3 s wobec 5,4 s. Różnica wynosi około 2,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: McLaren Supercar Series Coupe ciągnie istotnie mocniej – 720 Nm wobec 400 Nm. Różnica to około 320 Nm.

X2

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: BMW X2 oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej McLaren Supercar Series Coupe jest niewiele lżejszy – 1 498 kg wobec 1 645 kg. Różnica to około 147 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW X2 wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 213 500 zł
X2

BMW X2

  • Typ silnika : Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 150 - 300 KM
  • Zużycie L/100km : 4,5 - 7,7 L/100km
BMW X2
McLaren Supercar Series Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW X2

BMW X2 to zadziorny crossover, który łączy sportową sylwetkę z wyrafinowanym wnętrzem — design robi wrażenie i sprawia, że nawet stanie w korku nie wydaje się nudne. Za kierownicą jest żwawy i pewny siebie, świetny do miejskich manewrów i weekendowych wypadów, choć jeśli priorytetem jest maksymalna praktyczność lub niskie koszty, warto rozważyć alternatywy.

szczegóły

McLaren Supercar Series Coupe

McLaren Super Series Coupé to rasowy sportowiec — jego linia i dźwięk sprawiają, że każde wyjście z garażu staje się małym wydarzeniem. To auto dla kierowcy, który szuka ekstremalnych wrażeń i prestiżu, a nie dla fana spokojnych, przewidywalnych dojazdów.

szczegóły
BMW X2
McLaren Supercar Series Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
213 500 - 305 600 zł
Cena
1 091 600 zł
Zużycie L/100km
4,5 - 7,7 L/100km
Zużycie L/100km
4,6 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
33 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
118 - 174 g/km
CO2
104 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 645 - 1 780 kg
Masa własna
1 498 kg
Pojemność bagażnika
515 - 560 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 845 mm
Szerokość
1 913 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
495 - 510 kg
Ładowność
-

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Benzyna
Typ silnika
Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
150 - 300 KM
Moc KM
700 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,4 - 8,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
280 - 400 Nm
Moment obrotowy
720 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
6
Moc kW
110 - 221 kW
Moc kW
515 kW
Pojemność silnika
1 499 - 1 998 cm3
Pojemność silnika
2 993 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
D, F
Klasa efektywności CO2
C
Marka
BMW
Marka
McLaren
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.