VS

BMW X4 vs Ford Focus Turnier porównanie

Porównaj moc (510 KM vs 280 KM), bagażnik i cenę (265 800 zł vs 146 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW X4 czy Ford Focus Turnier.

BMW X4 vs Ford Focus Turnier: najważniejsze różnice

BMW X4

  • istotnie większa moc
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Ford Focus Turnier

  • znacznie tańszy
  • nieco bardziej oszczędny
  • odczuwalnie lżejszy
  • trochę większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

X4

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Ford Focus Turnier jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 146 300 zł , podczas gdy BMW X4 kosztuje 265 800 zł . Różnica wynosi około 119 485 zł.

W spalaniu również widać różnice: Ford Focus Turnier zużywa 5 L/100km i jest tym samym nieco oszczędniejszy niż BMW X4, który spala 6 L/100km. To około 1 L/100km różnicy.

Focus Turnier

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika BMW X4 ma istotnie więcej mocy510 KM zamiast 280 KM. To różnica około 230 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW X4 jest istotnie szybszy – 3,8 s wobec 5,8 s. Różnica wynosi około 2 s sekundy.

Prędkość maksymalna jest identyczna – oba auta osiągają 250 km/h.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW X4 ciągnie wyraźnie mocniej – 700 Nm wobec 420 Nm. Różnica to około 280 Nm.

X4

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Ford Focus Turnier jest odczuwalnie lżejszy – 1 413 kg wobec 1 875 kg. Różnica to około 462 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Ford Focus Turnier oferuje trochę więcej miejsca – 635 L wobec 525 L. To różnica około 110 L litrów.

W maksymalnej pojemności ładunkowej Ford Focus Turnier wypada w niewielkim stopniu lepiej – do 1 653 L, czyli o około 223 L więcej niż BMW X4.

Pod względem ładowności Ford Focus Turnier wypada ledwo lepiej – 557 kg wobec 545 kg. Różnica to około 12 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW X4 dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 265 800 zł
X4

BMW X4

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel, Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 184 - 510 KM
  • Zużycie L/100km : 6 - 10,7 L/100km
BMW X4
Ford Focus Turnier

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW X4

BMW X4 to zadziorne SUV-coupé, które łączy dynamiczną, muskularną sylwetkę z użytkową wygodą — wygląda tak, jakby zawsze spieszyło się na tor, nawet gdy jedziesz po zakupy. Za kierownicą X4 poczujesz więcej radości z jazdy niż w większości miejskich samochodów, a wnętrze i sposób prowadzenia sprawiają, że wygoda i sportowy charakter idą tu w parze.

szczegóły

Ford Focus Turnier

Ford Focus Kombi to uniwersalny rodzinny samochód, który sprawia wrażenie, że potrafi więcej niż sugeruje jego spokojna sylwetka — prowadzi się żwawo i daje kierowcy sporo radości nawet przy codziennych dojazdach. Dla kupujących to rozsądna opcja: praktyczny bagażnik, niskie koszty utrzymania i charakter bliższy dynamicznemu hatchbackowi niż nudnemu vanowi.

szczegóły
BMW X4
Ford Focus Turnier

Koszty i Zużycie

Cena
265 800 - 476 600 zł
Cena
146 300 - 204 700 zł
Zużycie L/100km
6 - 10,7 L/100km
Zużycie L/100km
5 - 8 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
156 - 244 g/km
CO2
120 - 183 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
65 - 68 L
Pojemność zbiornika paliwa
52 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Kombi
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
5
Masa własna
1 875 - 2 095 kg
Masa własna
1 413 - 1 563 kg
Pojemność bagażnika
525 L
Pojemność bagażnika
608 - 635 L
Długość
4 751 - 4 754 mm
Długość
4 672 - 4 693 mm
Szerokość
1 918 - 1 938 mm
Szerokość
1 825 - 1 844 mm
Wysokość
1 620 - 1 621 mm
Wysokość
1 459 - 1 504 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
1 430 L
Maksymalna pojemność bagażnika
1 653 L
Ładowność
415 - 545 kg
Ładowność
523 - 557 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel, Benzyna
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
184 - 510 KM
Moc KM
115 - 280 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 8,4 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,8 - 12,1 s
Maksymalna prędkość
213 - 250 km/h
Maksymalna prędkość
184 - 250 km/h
Moment obrotowy
300 - 700 Nm
Moment obrotowy
170 - 420 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
135 - 375 kW
Moc kW
85 - 206 kW
Pojemność silnika
1 995 - 2 998 cm3
Pojemność silnika
999 - 2 261 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 023 - 2 024
Rok modelowy
2 023 - 2 024
Klasa efektywności CO2
F, G
Klasa efektywności CO2
D, G
Marka
BMW
Marka
Ford
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.