VS

BMW X7 vs Hyundai Santa Fe porównanie

Porównaj moc (530 KM vs 288 KM), bagażnik i cenę (467 800 zł vs 265 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW X7 czy Hyundai Santa Fe.

BMW X7 vs Hyundai Santa Fe: najważniejsze różnice

BMW X7

5 (1 Opinie)
oceń
  • istotnie większa moc
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo większy bagażnik
szczegóły

Hyundai Santa Fe

4,7 (1 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • znacznie bardziej oszczędny
  • wyraźnie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

X7

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Hyundai Santa Fe jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 265 100 zł , podczas gdy BMW X7 kosztuje 467 800 zł . Różnica wynosi około 202 731 zł.

W spalaniu również widać różnice: Hyundai Santa Fe zużywa 3,8 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż BMW X7, który spala 8 L/100km. To około 4,2 L/100km różnicy.

Santa Fe

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika BMW X7 ma istotnie więcej mocy530 KM zamiast 288 KM. To różnica około 242 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW X7 jest wyraźnie bardziej szybszy – 4,7 s wobec 8 s. Różnica wynosi około 3,3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW X7 ciągnie istotnie mocniej – 750 Nm wobec 380 Nm. Różnica to około 370 Nm.

X7

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 7 osób.

Pod względem masy własnej Hyundai Santa Fe jest wyraźnie lżejszy – 1 920 kg wobec 2 490 kg. Różnica to około 570 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW X7 oferuje ledwo więcej miejsca – 750 L wobec 704 L. To różnica około 46 L litrów.

Pod względem ładowności BMW X7 wypada w niewielkim stopniu lepiej – 760 kg wobec 665 kg. Różnica to około 95 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Hyundai Santa Fe ledwie jest z przodu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 265 100 zł
Santa Fe

Hyundai Santa Fe

  • Typ silnika : Hybryda pełna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 239 - 288 KM
  • Zużycie L/100km : 3,8 - 7,2 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 54 km
BMW X7
Hyundai Santa Fe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW X7

BMW X7 to imponujący luksusowy SUV, który wjeżdża na drogę z limuzynową prezencją i wnętrzem przypominającym elegancki salon — miękkie materiały, cisza i przestrzeń na miarę długich podróży. To propozycja dla kupujących, którzy cenią wygodę i prestiż ponad oszczędności, oferując pewne prowadzenie i odrobinę sportowego temperamentu, kiedy trzeba.

szczegóły

Hyundai Santa Fe

Santa Fe to rodzinny SUV, który łączy przestronność i wygodę z dopracowanym wyglądem — świetny wybór, gdy priorytetem jest komfort na dłuższych trasach i bezstresowe pakowanie całego dobytku. W środku zaskakuje solidnym wykończeniem i praktycznymi detalami, a prowadzenie daje poczucie pewności; to samochód dla rozsądnych kierowców, którzy wolą klasę zamiast krzykliwych popisów.

szczegóły
BMW X7
Hyundai Santa Fe

Koszty i Zużycie

Cena
467 800 - 606 200 zł
Cena
265 100 - 300 300 zł
Zużycie L/100km
8 - 12,1 L/100km
Zużycie L/100km
3,8 - 7,2 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
54 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
210 - 274 g/km
CO2
90 - 162 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
7
Miejsca siedzące
5 - 7
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 490 - 2 675 kg
Masa własna
1 920 - 2 165 kg
Pojemność bagażnika
750 L
Pojemność bagażnika
621 - 704 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
2 000 mm
Szerokość
1 900 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
680 - 760 kg
Ładowność
560 - 665 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel
Typ silnika
Hybryda pełna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
352 - 530 KM
Moc KM
239 - 288 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,7 - 5,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8 - 9,2 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
520 - 750 Nm
Moment obrotowy
380 Nm
Liczba cylindrów
6 - 8
Liczba cylindrów
4
Moc kW
259 - 390 kW
Moc kW
176 - 212 kW
Pojemność silnika
2 993 - 4 395 cm3
Pojemność silnika
1 598 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
E, F, B
Marka
BMW
Marka
Hyundai
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.