VS

Hyundai Tucson vs Hyundai Santa Fe porównanie

Porównaj moc (288 KM vs 288 KM), bagażnik i cenę (107 100 zł vs 265 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Hyundai Tucson czy Hyundai Santa Fe.

Hyundai Tucson vs Hyundai Santa Fe: najważniejsze różnice

Hyundai Tucson

3,9 (5 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • widocznie większy zasięg elektryczny
  • ledwo szybszy od 0 do 100 km/h
  • wyraźnie lżejszy
szczegóły

Hyundai Santa Fe

4,7 (1 Opinie)
oceń
  • nieco większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Tucson

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Hyundai Tucson jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 107 100 zł , podczas gdy Hyundai Santa Fe kosztuje 265 100 zł . Różnica wynosi około 158 011 zł.

W spalaniu również widać różnice: Hyundai Tucson zużywa 2,7 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Hyundai Santa Fe, który spala 3,8 L/100km. To około 1,1 L/100km różnicy.

Pod względem zasięgu elektrycznego Hyundai Tucson wypada widocznie lepiej: osiąga do 70 km, czyli około 16 km więcej niż Hyundai Santa Fe.

Santa Fe

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Oba modele oferują taką samą moc – 288 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Hyundai Tucson jest ledwo szybszy – 7,5 s wobec 8 s. Różnica wynosi około 0,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Hyundai Santa Fe ciągnie ledwo mocniej – 380 Nm wobec 379 Nm. Różnica to około 1 Nm.

Tucson

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Hyundai Santa Fe oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej Hyundai Tucson jest wyraźnie lżejszy – 1 542 kg wobec 1 920 kg. Różnica to około 378 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Hyundai Santa Fe oferuje nieco więcej miejsca – 704 L wobec 620 L. To różnica około 84 L litrów.

Pod względem ładowności Hyundai Santa Fe wypada w niewielkim stopniu lepiej – 665 kg wobec 545 kg. Różnica to około 120 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Hyundai Tucson dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 107 100 zł
Tucson

Hyundai Tucson

  • Typ silnika : Benzyna, Hybryda pełna, Hybryda plug-in, Mild Hybrid Diesel
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 136 - 288 KM
  • Zużycie L/100km : 2,7 - 7,6 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 63 - 70 km
Hyundai Tucson
Hyundai Santa Fe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Hyundai Tucson

Hyundai Tucson to stylowy i praktyczny SUV, który łączy wyrazisty wygląd z codzienną użytecznością — sprawdzi się równie dobrze w miejskim zgiełku, co podczas weekendowych wypadów. Wnętrze jest przemyślane i wygodne, a nowoczesne rozwiązania ułatwiają życie kierowcy, bez potrzeby przepłacania.

szczegóły

Hyundai Santa Fe

Santa Fe to rodzinny SUV, który łączy przestronność i wygodę z dopracowanym wyglądem — świetny wybór, gdy priorytetem jest komfort na dłuższych trasach i bezstresowe pakowanie całego dobytku. W środku zaskakuje solidnym wykończeniem i praktycznymi detalami, a prowadzenie daje poczucie pewności; to samochód dla rozsądnych kierowców, którzy wolą klasę zamiast krzykliwych popisów.

szczegóły
Hyundai Tucson
Hyundai Santa Fe

Koszty i Zużycie

Cena
107 100 - 245 500 zł
Cena
265 100 - 300 300 zł
Zużycie L/100km
2,7 - 7,6 L/100km
Zużycie L/100km
3,8 - 7,2 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
63 - 70 km
Zasięg elektryczny
54 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
62 - 172 g/km
CO2
90 - 162 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5 - 7
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 542 - 1 893 kg
Masa własna
1 920 - 2 165 kg
Pojemność bagażnika
546 - 620 L
Pojemność bagażnika
621 - 704 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 865 mm
Szerokość
1 900 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
518 - 545 kg
Ładowność
560 - 665 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna, Hybryda plug-in, Mild Hybrid Diesel
Typ silnika
Hybryda pełna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
136 - 288 KM
Moc KM
239 - 288 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,5 - 11,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8 - 9,2 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
250 - 379 Nm
Moment obrotowy
380 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
100 - 212 kW
Moc kW
176 - 212 kW
Pojemność silnika
1 598 cm3
Pojemność silnika
1 598 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
F, D, E, B
Klasa efektywności CO2
E, F, B
Marka
Hyundai
Marka
Hyundai
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.