Porównaj moc (530 KM vs 700 KM), bagażnik i cenę (467 800 zł vs 1 091 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW X7 czy McLaren Supercar Series Coupe.
Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.
BMW X7 jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 467 800 zł , podczas gdy McLaren Supercar Series Coupe kosztuje 1 091 600 zł . Różnica wynosi około 623 786 zł.
W spalaniu również widać różnice: McLaren Supercar Series Coupe zużywa 4,6 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż BMW X7, który spala 8 L/100km. To około 3,4 L/100km różnicy.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.
Pod względem mocy silnika McLaren Supercar Series Coupe ma odczuwalnie więcej mocy – 700 KM zamiast 530 KM. To różnica około 170 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h McLaren Supercar Series Coupe jest wyraźnie bardziej szybszy – 3 s wobec 4,7 s. Różnica wynosi około 1,7 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW X7 ciągnie prawie niezauważalnie mocniej – 750 Nm wobec 720 Nm. Różnica to około 30 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Miejsca siedzące: BMW X7 oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 2.
Pod względem masy własnej McLaren Supercar Series Coupe jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 498 kg wobec 2 490 kg. Różnica to około 992 kg.
McLaren Supercar Series Coupe nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
BMW X7 to imponujący luksusowy SUV, który wjeżdża na drogę z limuzynową prezencją i wnętrzem przypominającym elegancki salon — miękkie materiały, cisza i przestrzeń na miarę długich podróży. To propozycja dla kupujących, którzy cenią wygodę i prestiż ponad oszczędności, oferując pewne prowadzenie i odrobinę sportowego temperamentu, kiedy trzeba.
szczegółyMcLaren Super Series Coupé to rasowy sportowiec — jego linia i dźwięk sprawiają, że każde wyjście z garażu staje się małym wydarzeniem. To auto dla kierowcy, który szuka ekstremalnych wrażeń i prestiżu, a nie dla fana spokojnych, przewidywalnych dojazdów.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
467 800 - 606 200 zł
|
Cena
1 091 600 zł
|
|
Zużycie L/100km
8 - 12,1 L/100km
|
Zużycie L/100km
4,6 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
33 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
210 - 274 g/km
|
CO2
104 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
Coupé
|
|
Miejsca siedzące
7
|
Miejsca siedzące
2
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
2 490 - 2 675 kg
|
Masa własna
1 498 kg
|
|
Pojemność bagażnika
750 L
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
2 000 mm
|
Szerokość
1 913 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
680 - 760 kg
|
Ładowność
-
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel
|
Typ silnika
Hybryda plug-in
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
|
|
Moc KM
352 - 530 KM
|
Moc KM
700 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,7 - 5,9 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
3 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
520 - 750 Nm
|
Moment obrotowy
720 Nm
|
|
Liczba cylindrów
6 - 8
|
Liczba cylindrów
6
|
|
Moc kW
259 - 390 kW
|
Moc kW
515 kW
|
|
Pojemność silnika
2 993 - 4 395 cm3
|
Pojemność silnika
2 993 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2024
|
|
Klasa efektywności CO2
G
|
Klasa efektywności CO2
C
|
|
Marka
BMW
|
Marka
McLaren
|